28 marca 2020

Blogi » Blogi

Rekordowy rok dla Volkswagen Poznań

Rekordowy rok dla Volkswagen Poznań
Spółka Volkswagen Poznań Sp. z o.o. osiągnęła w roku 2018 najlepszy wynik w swojej dotychczasowej historii. W porównaniu do 2017 roku produkcja samochodów wzrosła o 12 procent i wyniosła w roku ubiegłym 266 819 sztuk.

Taśmy produkcyjne zakładu w Poznaniu opuściło 161 035 szt.  modeli VW Caddy  i 29 880 modeli VW Transporter T6. We Wrześni natomiast wyprodukowano 66 889 szt. samochodów VW Crafter oraz  9 015 szt. modeli MAN TGE Września.

Po 25 latach obecności w Polsce spółka po raz pierwszy w historii została liderem na rynku producentów samochodów w Polsce.
- Tak dobry wynik - 1170 samochodów dziennie - to rezultat wielomilionowych inwestycji m.in w uruchomienie produkcji modelu VW Crafter oraz zaangażowania i determinacji naszych wszystkich pracowników. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się w także dokonania działu zabudów specjalnych – powiedział Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Dla zakładów produkcji samochodów specjalnych „Customized Solution” Volkswagen Poznań ubiegły rok wiązał się z dużymi sukcesami. Produkcja zabudów specjalnych przekroczyła 75 000 sztuk, co oznacza wzrost o przeszło 25 procent w porównaniu do roku 2017.

Wyzwaniem na ten rok jest uruchomienie seryjnej produkcji turystycznej zabudowy modelu VW Grand California, której roczny wolumen produkcyjny planowany jest na 3 500 samochodów.

Z kolei Odlewnia Volkswagen Poznań zamknęła rok 2018 wynikiem 4 mln 424 tys. wyprodukowanych komponentów - głowic cylindrowych oraz obudów przekładni kierowniczych.  Jesienią tego roku  odlewnia Volkswagen Poznań rozpocznie seryjną produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB samochodów  z  napędem elektrycznym.  To pierwszy komponent z portfolio poznańskiej odlewni z przeznaczeniem do zabudowy w elektrycznym modelu VW ID,. a jego produkcja w poznańskim zakładzie będzie neutralna pod względem emisji CO₂. Począwszy od 2019 roku odlewnia dołączyła do zakładów Volkswagen Poznań zasilanych w 100 % energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w województwie wielkopolskim dający zatrudnienie ponad 11 000 osób. Od początku swojej działalności Volkswagen Poznań zainwestował w swoje zakłady ponad 10 miliardów złotych. W maju tego roku zakończy się budowa zaplecza logistycznego w poznańskim zakładzie w Antoninku. Równocześnie z jego budową trwa też rozbudowa hali spawalni. Wyposażenie nowej spawalni w najnowocześniejsze roboty i urządzenia ma zwiększyć poziom automatyzacji tego obszaru produkcji z 40% do ponad 75%.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×