23 lipca 2018

Blogi » Mateusz Burczyk

Intermodalne owoce morza

Intermodalne owoce morzaKu zadowoleniu chyba wszystkich pracowników branży TSL wielkimi krokami zbliżają się wakacje i sezon urlopowy. Słońce świeci coraz mocniej, a my czujemy, że jesteśmy już na ostatniej prostej prowadzącej do upragnionego wypoczynku.
Część z nas niewątpliwie spędzi swój urlop nad polskim morzem i po ciężkim całodziennym plażowaniu zapragnie skosztować  regionalnych specjałów serwowanych przez naszych restauratorów. Na suto zasłanych stołach nadmorskich smażalni tak jak co roku będzie królować jej wysokość miruna w towarzystwie swojej biedniejszej kuzynki pangi. Ich odwieczną walkę o nasze podniebienia pogodzi jak zwykle dostojny dorsz bałtycki-  faworyt młodszych amatorów ryb.


Flexitank- recepta na brak suchych ładunków

Co jednak, jeżeli zapragniemy skosztować czegoś bardziej wyszukanego lub po prostu będziemy szukali czegoś innego niż to co proponują nam od lat nasi rodacy? Przecież jak przemawiają do Nas media życie to sztuka próbowania nowych smaków i czerpania satysfakcji z możliwości ich odkrywania. Dlatego zgodnie z tymi słowami dla spragnionych wrażeń kulinarnych smakoszy z misją ratunkową przybywa do znudzenia promowany w moich artykułach, niezawodny i ekologiczny transport intermodalny! A konkretniej rzecz ujmując pomoże nam w tym zaprezentowany przez firmę CMA CGM nowy rodzaj kontenera chłodniczego.
Niekwestionowany światowy lider przewozów morskich na tegorocznych targach SEEFOOD odbywających się w Belgii przedstawił kontener typu reefer umożliwiający przewóz żywych owoców morza pochodzących wprost z kutra rybackiego lub nadmorskich hodowli. Zastanawiacie się Państwo jak to możliwe? Jak dowieźć żywe owoce morze do odbiorców na całym Świecie przemierzając wielkie oceany? Cała tajemnica działania tego kontenera tkwi w jego specjalnej kaskadowej konstrukcji i połączeniu ze specjalną komorą wodną, która po załadowaniu całego towaru składającego się z małych pudełek np. z krabami, za pomocą pompy i aktywnych filtrów zostaje rozlana do małych boksów i tworzy swoisty mały mobilny zbiornik wodny imitujący naturalne środowisko życia tych zwierząt.


Musicie Państwo przyznać, że na zdjęciu wygląda to naprawdę imponująco, a w rzeczywistości jest już tylko lepiej.
Kontener przystosowany jest do przewozu transportem lotniczym, morskim, i w ostatniej fazie lądowym.   Otwiera wiele nowych możliwości przed restauratorami i hurtownikami z całego świata, a także przed miłośnikami frutti di mare. Do najważniejszych funkcji tego dosyć osobliwego reefera należy utrzymanie stałej, akuratnej temperatury odzwierciedlającej tą jaka występuję w naturalnym środowisko życia owoców morza.
Najwybitniejsze autorytety w dziedzinie technologii żywności, specjaliści z inspekcji sanitarnej w Rotterdamie zaobserwowali, że przewożone w ten sposób zwierzęta zachowują się podobnie jak w swoim ekosystemie. Dzięki czemu nie tylko możemy przewieść je na dalekie odległości, ale także dzięki skomplikowanej technologii filtracji przechowywać te morskie skarby w kontenerach w stanie nienaruszonym długo po złowieniu.
Mam nadzieję, że podczas swoich wakacyjnych wojaży skuszą się Państwo także na inne rodzaje wodnych skarbów, a jedząc jedne z nich pomyślą, jak z wielką pasją można transportować przeróżne towary w drodze do satysfakcji klienta oczywiście w sposób intermodalny.
Mateusz Burczyk

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×