Piątek, 28 kwietnia 2017     Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Michelin inwestuje w Olsztynie

Michelin inwestuje w OlsztynieO inauguracji nowej inwestycji fabryki Michelin Polska S.A. w Olsztynie pisze wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
Dzisiaj w Olsztynie brałem udział w uroczystej inauguracji nowej inwestycji w Zakładzie Opon Rolniczych Michelin Polska S.A., podczas której została podpisana umowa o udzielenie pomocy publicznej pomiędzy Ministrem Gospodarki a Michelin Polska S.A.
Grupa Michelin jest jednym z największych na świecie producentów opon do różnego typu pojazdów: samochodów osobowych, ciężarówek, maszyn rolniczych, samolotów, rowerów oraz opon przemysłowych.


Będzie więcej opon Michelin

W 2012 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie 21,5 mld USD, a zatrudnienie w posiadanych 69 fabrykach na świecie wyniosło pond 113 tys. osób. W Polsce spółka zatrudnia w Polsce ponad 4200 pracowników, a obroty grupy w 2012 r. wyniosły 4,8 mld zł.
Inwestor szacuje, że w wyniku realizacji inwestycji wielkość zatrudnienia w jej otoczeniu wyniesie ok. 200 osób. Liczba firm współpracujących z Michelin w samym Olsztynie wynosi 383. W skali kraju jest to kilka tysięcy podmiotów. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 414 mln zł. W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa zakładu w Olsztynie, w którym produkowane będą nowej generacji opony do pojazdów rolniczych. Inwestycja będzie obejmować zakup nowoczesnych maszyn do produkcji opon przy wykorzystaniu nowej technologii, która umożliwi korzystanie z opon przy zredukowanym ciśnieniu, co przełoży się na ograniczenie zużycia bieżnika i powierzchni jezdnej.
W związku z realizowaną inwestycją Michelin Polska S.A. korzystać będzie z dotacji na koszty inwestycji w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 - 2020. Planowana wysokość wsparcia to 30,3 mln zł w latach 2014-2018.
X Polecamy artykuł:
Kradzione nie tuczy

Społeczna odpowiedzialność
Michelin Polska S.A. współpracuje z 3 uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warmii i Mazur w Olsztynie, Politechniką Warszawską i Politechniką Gdańską. W każdej z tych uczelni ma swoich „ambasadorów”, którzy służą innym studentom pomocą i wiedzą o firmie. Ponadto Michelin organizuje dla studentów praktyki studenckie (kilkadziesiąt studentów rocznie), wspiera konkursy uczelniane, uczestniczy w targach pracy.
W ramach dalszej planowanej współpracy i wymiany doświadczeń firma zaoferuje studentom m.in. wykłady dotyczące procesu produkcji oraz wizytacje zakładu produkcyjnego w ramach dni otwartych.
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?