24 maja 2018

Blogi » Janusz Piechociński

Usługi dla biznesu to nasza specjalność

Usługi dla biznesu to nasza specjalnośćWicepremier Piechociński o atrakcyjność inwestycyjnej Polski
- W Polsce w 2014 r. zrealizowano 132 projekty BIZ, co oznacza wzrost o 23 proc. w porównaniu z rokiem 2013. Dzięki temu nasz kraj awansował z 10. na 7. miejsce w Europie, w najnowszym rankingu EY – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas prezentacji wyników 13. edycji badania EY „Atrakcyjność Inwestycyjna Europy 2015”. Spotkanie odbyło się 27 maja 2015 r. w Warszawie.
Jak wyjaśnił wicepremier Piechociński zalety Polski to rozmiar kraju, wzrost znaczenia w gospodarce europejskiej oraz realizowanie olbrzymich projektów infrastrukturalnych. Zaznaczył, że inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, według wskazań raportu, starają się powielić polski model.
– Nasz kraj stała się liderem w usługach zaplecza biznesowego dla korporacji światowych. Usługi dla biznesu i centra usługowe stanowiły w 2014 r. 9 proc. projektów BIZ, generując blisko 25 proc. miejsc pracy - dodał.
X Polecamy artykuł:
Program "Mosty dla regionów"

Szef resortu gospodarki podkreślił, że Polska, podobnie jak Turcja, utrzymała swoją pozycję konkurencyjną, będąc jednocześnie liderem, jeśli chodzi o projekty generujące dużą liczbę miejsc pracy. - W 2014 r. w wyniku realizacji projektów BIZ utworzono ponad 15.485 miejsc pracy. Oznacza to wzrost o 12 proc. w porównaniu z 2013 r. Zagwarantowało nam to według raportu 3. pozycję w Europie – powiedział.
źródło: Ministerstwo Gospodarki

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×