6 grudnia 2019

Blogi » Hubert Szawaryński

Dlaczego polisa cargo jest potrzebna firmie transportowej?

Dlaczego polisa cargo jest potrzebna firmie transportowej?
Prowadząc przedsiębiorstwo transportowe, które realizuje przewozy na drugi kraniec kraju czy nawet świata, masz 2 wyjścia: nerwowo czekać na SMS-a od kierowcy czy wysłany kilka dni temu towar dotarł do celu w nienaruszonym stanie lub wykupić polisę cargo i mieć święty spokój. Ubezpieczenie to chroni bowiem przewożony towar od utraty, ubytku czy zniszczenia, gwarantując uzyskanie odszkodowania w razie zaistnienia uszkodzeń.
Polisa cargo – najlepsza ochrona przed stratami w transporcie
Uszkodzenia towaru podczas załadunku lub rozładunku, wypadki na drodze lub kradzieże – to wbrew pozorom bardzo częste zjawiska w transporcie drogowym. Tylko w 2015 roku wartość skradzionych towarów wyniosła ponad 1 mln EUR, a częstotliwość tych kosztownych rozbojów każdego roku wzrasta o ponad jedną trzecią w stosunku do roku poprzedniego.
Tym, co chroni przed tego rodzaju sytuacjami jest polisa cargo. Każdy odpowiedzialny przedsiębiorca, działający w branży usługowej, handlowej czy produkcyjnej, powinien się zaopatrzyć w tego rodzaju ubezpieczenie, który chcąc uniknąć strat, jakie można ponieść w przypadku uszkodzenia przewożonego towaru. Chodzi tu zarówno o przedsiębiorców z własną flotą, jak i tych, którzy zlecają transport przewoźnikowi.Jakie są zalety polisy cargo?
Niewątpliwym plusem ubezpieczenia cargo jest to, że obejmuje ono wiele różnych okoliczności uszkodzenia towaru, których nie obejmuje OC przewoźnika, np. straty wywołane siłami przyrody. Po zaistnieniu wypadku, w efekcie którego przewożony ładunek został uszkodzony, odszkodowanie jest wypłacane automatycznie – bez konieczności wskazywania winnego. Co więcej, wysokość kwoty wypłacanego odszkodowania jest równa sumie ubezpieczenia. Warto przy tym również zaznaczyć, że koszt wykupienia polisy cargo nie jest wysoki – nawet dla drobnych przedsiębiorców – ubezpieczyciele oferują bowiem różne warianty ubezpieczeń, różniących się zakresem i czasem ich trwania.
Hubert Szawaryński HiT Transport
www.hittransport.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×