28 lipca 2017

Blogi » Hubert Szawaryński

Społeczna odpowiedzialność firmy transportowej

Społeczna odpowiedzialność firmy transportowejFirmę budują ludzie - firma służy ludziom- firma zależy od ludzi. Na takiej filozofii działania opiera się strategia społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR). Strategia ta umożliwia łączenie działalności biznesowej z aktywnością na rzecz społeczeństwa.
Jakie korzyści płyną z CSR?
Wdrożenie idei CSR w działanie przedsiębiorstwa niesie szereg korzyści – zarówno dla samej firmy, jak i jej otoczenia. Koncepcja ta sprzyja osiąganiu sukcesu rynkowego przy jednoczesnym wsparciu grup interesariuszy, co może się odbywać za pośrednictwem działań społecznych, proekologicznych, a także inicjatyw na rzecz przestrzegania prawa i zasad etyki biznesu.


Dlaczego polisa cargo jest potrzebna firmie transportowej?

Podążając w tym kierunku, przedsiębiorstwo nie tylko ulepsza otoczenie, ale również przy okazji:
- poprawia relacje ze społecznością i władzami lokalnymi,
- zyskuje przewagę nad konkurencją,
- podnosi swoją kulturę organizacyjną,
- kształtuje pozytywny wizerunek, zarówno w oczach pracowników, jak i potencjalnych klientów,
- zwiększa zyski.

CSR w firmie transportowej
Ponieważ transport wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne, przedsiębiorstwa działające w tej branży powinny tym bardziej dostrzegać swoją społeczną powinność, a co za tym idzie – podejmować działania społecznie odpowiedzialne. Na szczęście firmy transportowe wykazują coraz większą świadomość rangi tego rodzaju działań, coraz częściej i coraz chętniej je podejmując.

Nie inaczej jest w przypadku naszej Firmy, która regularnie przyłącza się do akcji wspierających lokalne inicjatywy. Postawiliśmy na sport – między innymi dlatego, by odczarować wizerunek zasiedziałego kierowcy, który całe życie spędza za kierownicą. W ramach naszej społecznej działalności wspieramy inicjatywy sportowe, związane z piłką nożną, żużlem i snookerem. Na tym jednak nie poprzestajemy – oprócz tego, że pomagamy młodym i starszym talentom, sami staramy się dawać dobry przykład, biorąc udział w meczach charytatywnych, organizowanych co roku w Wolsztynie. Łączenie działalności biznesowej ze wspieraniem aktywności fizycznej i sportu, daje nam dużo satysfakcji, a widząc jak dobry wpływ ma to na naszą Firmę oraz jej otoczenie – mamy nadzieję rozszerzyć pole naszej społecznej działalności. To naprawdę ma sens!

Hubert Szawaryński HiT Transport
www.hittransport.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×