27 maja 2018

Blogi » Hubert Szawaryński

Społeczna odpowiedzialność firmy transportowej

Społeczna odpowiedzialność firmy transportowejFirmę budują ludzie - firma służy ludziom- firma zależy od ludzi. Na takiej filozofii działania opiera się strategia społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR). Strategia ta umożliwia łączenie działalności biznesowej z aktywnością na rzecz społeczeństwa.
Jakie korzyści płyną z CSR?
Wdrożenie idei CSR w działanie przedsiębiorstwa niesie szereg korzyści – zarówno dla samej firmy, jak i jej otoczenia. Koncepcja ta sprzyja osiąganiu sukcesu rynkowego przy jednoczesnym wsparciu grup interesariuszy, co może się odbywać za pośrednictwem działań społecznych, proekologicznych, a także inicjatyw na rzecz przestrzegania prawa i zasad etyki biznesu.


Dlaczego polisa cargo jest potrzebna firmie transportowej?

Podążając w tym kierunku, przedsiębiorstwo nie tylko ulepsza otoczenie, ale również przy okazji:
- poprawia relacje ze społecznością i władzami lokalnymi,
- zyskuje przewagę nad konkurencją,
- podnosi swoją kulturę organizacyjną,
- kształtuje pozytywny wizerunek, zarówno w oczach pracowników, jak i potencjalnych klientów,
- zwiększa zyski.

CSR w firmie transportowej
Ponieważ transport wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne, przedsiębiorstwa działające w tej branży powinny tym bardziej dostrzegać swoją społeczną powinność, a co za tym idzie – podejmować działania społecznie odpowiedzialne. Na szczęście firmy transportowe wykazują coraz większą świadomość rangi tego rodzaju działań, coraz częściej i coraz chętniej je podejmując.

Nie inaczej jest w przypadku naszej Firmy, która regularnie przyłącza się do akcji wspierających lokalne inicjatywy. Postawiliśmy na sport – między innymi dlatego, by odczarować wizerunek zasiedziałego kierowcy, który całe życie spędza za kierownicą. W ramach naszej społecznej działalności wspieramy inicjatywy sportowe, związane z piłką nożną, żużlem i snookerem. Na tym jednak nie poprzestajemy – oprócz tego, że pomagamy młodym i starszym talentom, sami staramy się dawać dobry przykład, biorąc udział w meczach charytatywnych, organizowanych co roku w Wolsztynie. Łączenie działalności biznesowej ze wspieraniem aktywności fizycznej i sportu, daje nam dużo satysfakcji, a widząc jak dobry wpływ ma to na naszą Firmę oraz jej otoczenie – mamy nadzieję rozszerzyć pole naszej społecznej działalności. To naprawdę ma sens!

Hubert Szawaryński HiT Transport
www.hittransport.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×