22 lutego 2019

Blogi » Hubert Szawaryński

5 filmów dla kierowców ciężarówek

5 filmów dla kierowców ciężarówek
Dobry film z motywem ciężarówki w tle – oto doskonała propozycja dla tych, którzy podczas urlopu, najchętniej znów zasiedliby za kierownicę. Oto 5 propozycji tytułów, dzięki którym poczujesz się prawie jak w trasie – i to bez opuszczania kanapy.

1. Konwój (1978) reż. Sam Peckinpah

Film o buncie, przyjaźni i lojalności. „Konwój” to amerykańska produkcja, w której główną rolę gra, słynący z zatargów z policją, kierowca ciężarówki o wdzięcznej ksywce „Gumowy Kaczor”. Po ostrym konflikcie z szeryfem, Kaczor zmuszony jest do ucieczki poza granice stanu. Dołączają do niego przyjaciele, a z czasem powiadamiani przez CB Radio inni kierowcy, którzy tworzą tytułowy konwój. Przygody Gumowego Kaczora i losy konwoju dostarczają wielu emocji i wrażeń.

2. Ponad szczytem (1987) reż. Menahem Golan

To bez wątpienia jeden z lepszych filmów Sylvestra Stallone’a. Wzruszająca historia kierowcy ciężarówki – Lincolna Hawke’a, który po wielu latach wraca do swojej rodziny, by spełnić prośbę umierającej żony. Kobieta chce przed śmiercią zobaczyć przebywającego z dala od domu syna, którego Lincoln zobowiązuje się przywieźć. Film w przejmujący sposób ukazuje próby odbudowania relacji między ojcem i synem. Nie brakuje tu jednak wątków humorystycznych – dla każdego coś dobrego!

3. Pojedynek na szosie (1971) reż. Steven Spielberg
Trzymająca w napięciu historia, która zaczyna się niewinnie. Oto główny bohater, David Mann, udaje się swoim autem na biznesowe spotkanie. Po drodze napotyka starą starą ciężarówkę, którą wyprzedza. Kierowca trucka’a nie jest w stanie mu tego wybaczyć i tak oto zaczyna się mordercza gra, w której stawką dla Manna jest przetrwanie.

4. Czarny pies (1998) reż. Kevin Hooks
Opowieść o mężczyźnie (gra go Patrick Swayze), który po wyjściu z więzienia rozpoczyna pracę w
firmie transportowej. Z czasem otrzymuje intratne zlecenie opiewające na kwotę 10 tys. dolarów za
kurs. Kierowca podpisuje umowę, ale z czasem orientuje się, że bierze udział w szemranych
interesach z nielegalną bronią w tle. Kiedy chce się wycofać ze zlecenia, pracodawca daje mu ultimatum: albo dowiezie ładunek na czas, albo jego rodzina zginie.

5. Szara ciężarówka w kolorze czerwonym (2004) reż. Srđan Koljević
Na koniec lekka i przyjemna bałkańska produkcja, którą można uznać za specyficzną komedię romantyczną. Główny bohater – Ratko, po wyjściu z więzienia dla zabawy kradnie ciężarówkę. Po drodze spotyka dziewczynę - Suzanę, która ma w planach dokonać aborcji, ale przed zabiegiem chce jeszcze odwiedzić Dubrovnik. Ratko i Suzana podczas wspólnej podróży zbliżają się do siebie.Sielankę przerywa jednak rozpoczynają się właśnie w Jugosławii wojna...
Oto kilka propozycji filmowych dla kierowców, którzy spędzają wolny czas nie z kierownicą, a z pilotem w ręku – dla każdego coś dobrego. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć miłych seansów!
Hubert Szawaryński HiT Transport
www.hittransport.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×