21 stycznia 2019

Blogi » Hubert Szawaryński

Postanowienia noworoczne dla kierowców

Postanowienia noworoczne dla kierowców

Rok 2017 już za nami, a przed nami 12 miesięcy 2018 roku. Jak sprawić, żeby przebiegły lepiej, przyjemniej i wydajniej niż poprzednie? Mogą w tym pomóc postanowienia noworoczne, które będą dodawać motywacji przez kolejne miesiące i stymulować do rozwoju, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Oto propozycje postanowień, które mogą podjąć w tym roku kierowcy (nie tylko zawodowi).

1) Będę dbać o swój samochód. Nie tylko w kwestiach technicznych, ale także estetycznych. Regularne sprzątanie wnętrza auta i dbanie o jego czystość na zewnątrz to to, o czym często zapomina się zarówno w przypadku prywatnych, jak i służbowych samochodów. W 2018 roku wcale nie musi tak być.

2) Będę doskonalić swoje umiejętności jako kierowca. Stałe ćwiczenie swoich umiejętności pomaga lepiej reagować na awaryjne sytuacje na drodze i nie odpowiadać atakiem paniki, gdy dzieje się coś nieoczekiwanego. Umożliwia też bezpieczniejszą jazdę w ciężkich warunkach i podnosi pewność siebie na drodze. Warto zadbać o ten aspekt w 2018 roku.

3) Będę przestrzegać przepisów drogowych. To oczywiście postanowienie dla tych kierowców, którym z jakichś powodów zdarza się je łamać. Warto pamiętać, że przepisy powstają po to, aby maksymalnie podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach. Ich przestrzeganie przez wszystkich uczestników dróg sprawiłoby, że jazda byłaby bardziej przewidywalna, a kierowcy mogliby ufać sobie wzajemnie w większym stopniu. W efekcie ilość wypadków znacznie by zmalała.

4) Będę uprzejmy na drodze. Po co wyprzedzać na siłę, trąbić na niezdecydowanego kierowcę albo patrzeć, jak ktoś bez skutku próbuje wjechać na ruchliwą drogę z bocznej uliczki? Uprzejmość na drogach to coraz częstsze zjawisko i warto je rozszerzać. Dzięki temu jazda staje się przyjemniejsza dla wszystkich.

5) Będę lepiej dbać o siebie w trasie. To punkt skierowany do kierowców wyjeżdżających w długie, kilkunastodniowe trasy zagraniczne. Część z nich zapomina o zdrowym odżywianiu się, ćwiczeniach fizycznych czy efektywnym wypoczynku, przez co naraża swoje zdrowie. Warto postanowić sobie zamianę złych nawyków na dobre w 2018 roku – z pewnością przyniesie to bardzo pozytywne efekty zdrowotne.

Zrobienie postanowień to jedno, a ich dotrzymanie to zupełnie inna kwestia, która niestety sprawia znacznie więcej kłopotów. Wymienione wyżej nawyki mogą przynieść same korzyści. Warto więc spróbować i poszukać wewnętrznej motywacji, a być może części z postanowień uda się przetrwać do końca 2018 roku.


Huber Szawaryński HiT Transport

www.hittransport.pl

Instagram: https://www.instagram.com/hittransport/

Facebook: https://www.facebook.com/Hit.TransportPL/Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×