29 stycznia 2020

Blogi » Hubert Szawaryński

Pracownik – najlepsza inwestycja dla firmy transportowej

Pracownik – najlepsza inwestycja dla firmy transportowej
Firmy transportowe, aby przyciągać nowych klientów i utrzymywać dotychczasowych, podejmują różne działania. Konkurencja na rynku jest duża, trzeba więc znaleźć sposób na przygotowanie najlepszej możliwej oferty.

Niezbędne są trafne i przyszłościowe inwestycje. Mogłoby się wydawać, że największą przewagę będzie dawał nowoczesny tabor samochodów. Jednak w praktyce okazuje się, że najbardziej opłaca się inwestować w ludzi.

Technologia w transporcie to nie wszystko
Bez wątpienia każda firma zajmująca się przewozem towarów musi dbać o jakość i wydajność swoich sprzętów. Począwszy od ciężarówek, które są podstawowym narzędziem pracy, poprzez sprzęty do załadunku i rozładunku, aż po urządzenia elektroniczne i komputerowe umożliwiające zarządzanie procesami transportowymi.

Tabor samochodowy musi być stale unowocześniany, a jego stan techniczny nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Im bardziej zaawansowaną technologię się wykorzystuje, tym większa szansa na obniżenie kosztów, a tym samym – na przygotowanie atrakcyjnej cenowo oferty dla klientów.

Jednakże obecny stan branży transportowej jasno pokazuje, że nawet najlepsza technologia nie gwarantuje sukcesu, jeśli nie ma się do dyspozycji wykwalifikowanych kierowców oraz sprawnych spedytorów.

Niedobór pracowników w branży wciąż jest mocno zauważalny, nawet pomimo zatrudniania przez polskie firmy dużej ilości kierowców z zagranicy. Przewoźnicy coraz częściej dostrzegają, że to człowiek powinien stać się główną inwestycją – a to dla osób już wykonujących lub planujących pracować w transporcie stanowi dużą szansę.

W jaki sposób firmy transportowe inwestują w pracowników?
Wiele firm decyduje się na dofinansowanie kursów na prawo jazdy dla swoich przyszłych kierowców. Spedytorzy natomiast często mogą liczyć na dodatkowe szkolenia w firmie, dzięki którym podnoszą się ich kompetencje, poszerza się wiedza o rynku transportowym oraz praktyczne umiejętności.

Rosną także płace,zarówno kierowców, jak i spedytorów – obecnie są to jedne z lepiej opłacanych zawodów. Firmy starają się także przyciągnąć pracowników dodatkowymi benefitami, np. pakietami zdrowotnymi, sportowymi, ubezpieczeniowymi itd. Odpowiednie przygotowanie pracowników, zagwarantowanie im dobrej płacy oraz dodatkowych udogodnień to obecnie podstawa strategii rozwoju firm transportowych, które poważnie i realnie myślą o przyszłości i chcą dokonywać inwestycji, które z pewnością im się opłacą.

Hubert Szawaryński HiT Transport
www.hittransport.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×