22 stycznia 2020

Blogi » Hubert Szawaryński

Jak przetrwać pierwszy rok za kierownicą?

Jak przetrwać pierwszy rok za kierownicą?
Jeśli jesteś początkującym kierowcą, poniższe porady mogą Ci się bardzo przydać. Sprawdź, co zrobić, aby pierwsze miesiące za kierownicą były mniej stresujące i zakochaj się w tej pracy na zawsze.

Praca kierowcy – jak walczyć ze stresem?
Praca truckera z pewnością nie należy do łatwych, a składa się na to bardzo wiele czynników. Najważniejszym z nich jest towarzyszący właściwie przez cały czas stres.

Odpowiedzialność za samochód, za towar, za terminy i za własne bezpieczeństwo sprawia, że napięcie podczas pracy utrzymuje się bez przerwy. To może się wydawać dużą przeszkodą – zwłaszcza na początku kariery w zawodzie, gdy brakuje jeszcze doświadczenia i pewności siebie.

Są jednak sposoby na to, aby ułatwić sobie start i sprawić, że ta praca może stać się także wspaniałą przygodą.

1) Dbaj o przyjazne nastawienie do innych – zarówno do współpracowników, jak i do innych spotkanych na trasie kierowców. Staraj się, aby relacje ze spedytorami i klientami były życzliwe i zgodne, a innych kierowców traktuj jak "towarzyszy podróży" – w końcu na co dzień spotykają ich dokładnie te same wyzwania co Ciebie. Twoje pozytywne nastawienie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

2) Pamiętaj, że Twoja praca jest wartościowa – to dzięki Tobie tysiące ludzi mają dostęp do określonych produktów i towarów. Bez kierowców niemożliwy byłby nie tylko rozwój gospodarki, ale także prowadzenie codziennego życia, które znamy. W chwilach zwątpienia pomyśl o tym, w jak wielu aspektach życia Twój zawód jest po prostu kluczowy. Pozwoli Ci to podbudować się, nabrać szacunku do swojej pracy, do siebie i do innych kierowców.

3) Zawsze bądź dobrze przygotowany do trasy – pakuj się w przemyślany sposób. Nie zapomnij o ciepłych ubraniach, o ulubionych gadżetach, o ciepłym kocu i miękkiej poduszce, o zapasie jedzenia. Miej zawsze dobre, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne i kubek termiczny. Weź ze sobą telefon, ładowarkę i gotówkę. Zastanów się, co jeszcze może Ci się przydać podczas długiej jazdy oraz postojów – dzięki temu nic Cię nie zaskoczy.

4) Nie zaniedbuj swoich obowiązków – im bardziej będziesz się do nich przykładał, tym lepiej będziesz się czuł ze sobą. Jeśli będziesz trzymał rękę na pulsie, przestrzegał godzin pracy, odpowiednio dbał o powierzony Ci towar i trzymał się ograniczeń prędkości na drogach, zmniejszysz ryzyko nieprzewidzianych, nieprzyjemnych i stresujących wydarzeń.

5) Dbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie – staraj się jak najlepiej odżywiać, nie zapominaj o aktywności fizycznej, wysypiaj się i staraj się dbać o tak zwaną higienę umysłu. Nie zamartwiaj się na zapas, pamiętaj o odpoczynku i staraj się zawsze znajdować pozytywy w tym, co robisz. To podstawa, na której możesz zbudować bardzo satysfakcjonującą i wieloletnią karierę.


Hubert Szawaryński HiT Transport
www.hittransport.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×