25 kwietnia 2018

Cło » Dokumenty celne

Znowu "podróbki" w Wólce Kosowskiej

Znowu "podróbki" w Wólce KosowskiejTym razem policjanci razem z celnikami wykryli i zabezpieczyli towar o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych. 44-letni mężczyzna oferował do sprzedaży bluzki sportowe z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm.
Funkcjonariusze kontrolowali stoiska w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły bluzki sportowe wystawione na jednym ze stoisk centrum handlowego.


Podróbki trafiły pod strzechy
Policjanci i funkcjonariusze izby celnej przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia ponad 37 tysięcy sztuk bluzek sportowych, a przede wszystkim artykułów ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta na bluzkach zostały użyte bezprawnie.
Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że bluzki, mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 700 000 złotych.
Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. O dalszym losie Pawła O. zdecyduje sąd.
ebi./policja.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×