21 lipca 2017

Edukacja » Edukacja

Natan Dobrzeniewski najlepszy w konkursie w Kwidzynie

Natan Dobrzeniewski najlepszy w konkursie w KwidzynieZwycięzcą IX Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego w Kwidzynie został Natan Dobrzeniewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowym. Drugie miejsce zajął Dominik Smukała z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, miejsce trzecie należało do Konrada Krupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kwidzynie.
Hellmann Worldwide Logistics Polska po raz szósty sponsoruje praktyki zawodowe laureatom konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie. Nagrodą jest bilet do kariery czyli dwutygodniowe praktyki w jednym z oddziałów spółki wraz z noclegiem.


Jakub Jędrzejczak - najlepszym młodym logistykiem w kraju

W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów z 13 szkół w Wejherowie, Wąbrzeźnie, Malborku, Inowrocławiu, Bydgoszczy, Brodnicy, Grudziądzu, Tczewie, Toruniu, Nowym, Starogardzie Gdańskim i Skórczu. Gościem specjalnym byli przedstawiciele firmy International Paper - Kwidzyn - wiodącego producenta papieru w Europie, lidera w branży i głównego pracodawcy w tym rejonie.
Konkurs podzielony został na dwa etapy.
Po części pierwszej pisemnej, podczas której uczniowie rozwiązywali test oraz zadania z zakresu transportu i logistyki, wyłoniono 14 laureatów. W drugim etapie uczniowie odpowiadali ustnie na przygotowane wcześniej, losowo wybrane pytania.


W tym roku walka była bardzo wyrównana - dwóch uczniów Krystian Goździalski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Inowrocławiu i Patryk Wiśniewski ze Szkoły Technicznej w Zespole Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego otrzymali wyróżnienie za wytrwałość w walce o trzecie miejsce.
Celem Międzyszkolnego Konkursu Logistycznego jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie logistyki, zachęcanie ich do kształcenia się w tym kierunku oraz nawiązywanie współpracy między szkołami. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 39 uczniów.


Zwycięzcy, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymali „bilet do kariery” czyli dwutygodniowe praktyki w jednym z oddziałów Hellmann Worldwide Logistics Polska. Główny patron dodatkowo zapewnia nocleg oraz roczną prenumeratę czasopism branżowych dla wszystkich uczestników oraz stu osób z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kwidzynie - głównego organizatora konkursu.
- Po raz szósty jesteśmy głównym patronem konkursu logistycznego w Kwidzynie, który w przyszłym roku będzie miał 10 rocznicę. Przyznaję, że jestem pod dużym wrażeniem wiedzy oraz umiejętności uczniów, którzy coraz liczniej biorą udział w konkursie. Ich zaangażowanie i wiedza, którą posiadają powodują, że chętnie ich wspieramy i z niecierpliwością czekamy na nowych praktykantów. Ze swojej strony zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by finaliści dołączając do naszej załogi mieli okazję zapoznać się z działalnością naszej spółki i możliwość poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej o praktykę w dużej, międzynarodowej korporacji – mówi Jacek Przybyłowski, prezes Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×