27 maja 2018

Edukacja » Edukacja

Natan Dobrzeniewski najlepszy w konkursie w Kwidzynie

Natan Dobrzeniewski najlepszy w konkursie w KwidzynieZwycięzcą IX Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego w Kwidzynie został Natan Dobrzeniewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowym. Drugie miejsce zajął Dominik Smukała z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, miejsce trzecie należało do Konrada Krupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kwidzynie.
Hellmann Worldwide Logistics Polska po raz szósty sponsoruje praktyki zawodowe laureatom konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie. Nagrodą jest bilet do kariery czyli dwutygodniowe praktyki w jednym z oddziałów spółki wraz z noclegiem.


Jakub Jędrzejczak - najlepszym młodym logistykiem w kraju

W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów z 13 szkół w Wejherowie, Wąbrzeźnie, Malborku, Inowrocławiu, Bydgoszczy, Brodnicy, Grudziądzu, Tczewie, Toruniu, Nowym, Starogardzie Gdańskim i Skórczu. Gościem specjalnym byli przedstawiciele firmy International Paper - Kwidzyn - wiodącego producenta papieru w Europie, lidera w branży i głównego pracodawcy w tym rejonie.
Konkurs podzielony został na dwa etapy.
Po części pierwszej pisemnej, podczas której uczniowie rozwiązywali test oraz zadania z zakresu transportu i logistyki, wyłoniono 14 laureatów. W drugim etapie uczniowie odpowiadali ustnie na przygotowane wcześniej, losowo wybrane pytania.


W tym roku walka była bardzo wyrównana - dwóch uczniów Krystian Goździalski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Inowrocławiu i Patryk Wiśniewski ze Szkoły Technicznej w Zespole Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego otrzymali wyróżnienie za wytrwałość w walce o trzecie miejsce.
Celem Międzyszkolnego Konkursu Logistycznego jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie logistyki, zachęcanie ich do kształcenia się w tym kierunku oraz nawiązywanie współpracy między szkołami. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 39 uczniów.


Zwycięzcy, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymali „bilet do kariery” czyli dwutygodniowe praktyki w jednym z oddziałów Hellmann Worldwide Logistics Polska. Główny patron dodatkowo zapewnia nocleg oraz roczną prenumeratę czasopism branżowych dla wszystkich uczestników oraz stu osób z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kwidzynie - głównego organizatora konkursu.
- Po raz szósty jesteśmy głównym patronem konkursu logistycznego w Kwidzynie, który w przyszłym roku będzie miał 10 rocznicę. Przyznaję, że jestem pod dużym wrażeniem wiedzy oraz umiejętności uczniów, którzy coraz liczniej biorą udział w konkursie. Ich zaangażowanie i wiedza, którą posiadają powodują, że chętnie ich wspieramy i z niecierpliwością czekamy na nowych praktykantów. Ze swojej strony zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by finaliści dołączając do naszej załogi mieli okazję zapoznać się z działalnością naszej spółki i możliwość poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej o praktykę w dużej, międzynarodowej korporacji – mówi Jacek Przybyłowski, prezes Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×