27 maja 2018

Edukacja » Edukacja

Szkolnictwo zawodowe wraca... i dobrze

Szkolnictwo zawodowe wraca... i dobrze5 maja 2016 podpisano dwa listy intencyjne między Pol-Miedź Trans, Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy oraz rezydentem miasta Legnica na utworzenie od września br. 1 klasy technikum o profilu Technik Transportu Kolejowego oraz otwarcia przy szkole Ośrodka szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów.
Ze strony Pol-Miedź Trans list podpisali Zbigniew Bytna, prezes oraz członek Zarządu - Zdzisław Rojowski, ze strony miasta list podpisał prezydent Tadeusz Krzakowski natomiast ze strony szkoły dyrektor - Stella Święcińska.


Robot z Kraśnika poleci do Kanady

Projekty  swoim początkiem sięgają roku 2014,  wtedy został wysłany wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego o wpisanie ZSTiO w Legnicy do rejestru  ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów. Po wielu miesiącach wymiany korespondencji z Urzędem - 6 sierpnia 2015 roku szkoła otrzymała taki wpis do rejestru  jako 20 podmiot w kraju.


Otwarcie nowego kierunku technicznego wpisuje się w ogólnopolski program odtwarzania nauczania zawodowego i technicznego.
Głównymi celami porozumienia jest m.in. rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie LGOM, kreowanie i dostosowanie szkolnictwa zawodowego na potrzeby pracodawców i rynku pracy oraz współpracy w zakresie kształcenia przyszłych pracowników transportu kolejowego.
W Legnicy w latach 90 zlikwidowano  zespół szkół kolejowych, obecna inicjatywa nawiązuje do tamtych tradycji.
Od września br wystartuje pierwsza klasa technikum transportu kolejowego. W ramach patronatu  Pol-Miedź Trans zapewni wyposażenie pracowni dydaktycznej, zakup książek dla uczniów, praktyki zawodowe, opłatę ubezpieczenia, stypendium dla najlepszych uczniów i co najważniejsze w przyszłości pracę w należącej do Grupy Kapitałowej KGHM S.A. znanej i renomowanej firmie kolejowej jaką jest Pol-Miedź Trans sp. z o.o.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×