27 maja 2018

Edukacja » Edukacja

Uczniowie na praktykach w PKP Intercity

Uczniowie na praktykach w PKP Intercity... czyli od teorii do praktyki
Uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie rozpoczęli praktyki zawodowe w PKP Intercity. Szkoła nawiązała współpracę z przewoźnikiem w zakresie szkoleń zawodowych. Młodzież przez cztery tygodnie będzie poznawać tajniki pracy na kolei, m.in. w zawodzie kasjera, dyspozytora czy konduktora.
Pierwszych 17 uczniów klasy o profilu kolejowym (technik transportu kolejowego) rozpoczęło staż z końcem kwietnia. Praktyki realizowane są na terenie wrocławskiej sekcji PKP Intercity.
Przez kolejne 4 tygodnie uczniowie poznają pracę na kolei już nie tylko w aspekcie teoretycznym, ale przede wszystkim praktycznym. Młodzież mają szansę sprawdzić wiedzę zdobytą w praktyce, a także zweryfikować swoje plany pod kątem konkretnych zawodów, które chcą wykonywać w przyszłości.


Szkolnictwo zawodowe wraca... i dobrze

Program praktyk przewiduje zajęcia w obszarze bezpośredniej obsługi klienta w ramach takich stanowisk jak kasjer biletowy czy konduktor. Osoby zainteresowane prowadzeniem ruchu pociągów będą towarzyszyć pracownikom dyspozytury, czyli w miejscu, gdzie na bieżąco analizowany jest przejazd każdego pociągu przewoźnika.
- W 2015 roku zakończyliśmy największy w historii program inwestycyjny na kwotę blisko 5,5 mld zł. Dzięki niemu nasza flota, oprócz pociągów Pendolino, powiększyła się o nowoczesne składy Flirt3 i PesaDART. Wraz z postępem technologicznym, stawiamy na edukację młodych, np. sami szkoląc maszynistów. Liczymy, że dzięki współpracy z Zespołem Szkół w Żarowie w kolejnych latach nasze szeregi zasilą dobrze przygotowani do zawodu pracownicy – powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×