18 lutego 2020

Edukacja » Edukacja

Akademia Logistyki DHL Global Forwarding zakończona sukcesem

Akademia Logistyki DHL Global Forwarding zakończona sukcesem
DHL Global Forwarding, lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group, po raz kolejny zorganizował Akademię Logistyki. Pierwsza w tym roku konferencja, która odbyła się 10 maja br. w Warszawie, została poświęcona zagadnieniom związanym z nowymi przepisami unijnymi w zakresie prawa celnego obowiązującymi od 1. maja 2016 r.
W IV edycji wydarzenia wzięło udział ponad 140 osób. Prelekcje wygłosili: Piotr Pogorzelski - zastępca dyrektora departamentu polityki celnej w Ministerstwie Finansów oraz Marzena Walczak - naczelnik wydziału obsługi przedsiębiorców w Izbie Celnej w Warszawie.Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding, - Zmieniające się regulacje w handlu międzynarodowym stały się dużym wyzwaniem. Dlatego wspólnie z takimi instytucjami jak Ministerstwo Finansów oraz Izba Celna pragniemy edukować i dzielić się swoim doświadczeniem z zakresu szeroko rozumianej tematyki celnej.
Podczas spotkania wprowadzono zaproszonych gości w problematykę nowego kodeksu celnego. Zwrócono ponadto uwagę na to, iż wprowadzane z dniem 1. maja 2016 r. nowe regulacje prawa celnego w znacznej mierze dotkną podmioty posiadające status upoważnionego przedsiębiorcy (AEO).
- Cieszymy się, z tego, że przy współpracy z ekspertami zewnętrznymi możemy pomagać naszym klientom w zrozumieniu wprowadzonych zmian. W ankiecie przeprowadzonej pod koniec dnia uczestnicy bardzo wysoko ocenili merytoryczną wartość spotkania, a także wszyscy uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych edycjach „Akademii Logistyki”. To utwierdza nas w przekonaniu, że obrany przez nas kierunek i sama koncepcja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding były bardzo trafione - dodaje Krzysztof Bielica.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×