21 lutego 2020

Edukacja » Edukacja

HWL Polska sponsorem praktyk dla zwycięzców konkursu logistycznego

HWL Polska sponsorem praktyk dla zwycięzców konkursu logistycznego
Zwycięzcą X Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego w Kwidzynie została Karolina Sankiewicz z Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Drugie miejsce zajął Artur Lamali z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu, miejsce trzecie należało do Dominika Smukała z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie. 
Hellmann Worldwide Logistics Polska po raz siódmy sponsoruje praktyki zawodowe laureatom konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie. Nagrodą główną jest bilet do kariery czyli dwutygodniowe praktyki w jednym z oddziałów spółki wraz z noclegiem.

Kewin Stolarski z Konina zwycięzcą IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół w Wąbrzeźnie, Malborku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Tczewie, Toruniu, Skórczu i Kwidzynie. Gościem specjalnym był przedstawiciel firmy International Paper - wiodącego producenta papieru w Europie, lidera w branży i głównego pracodawcy w tym rejonie.
Konkurs podzielony został na dwa etapy. Po części pierwszej pisemnej, podczas której uczniowie rozwiązywali test oraz zadania z zakresu transportu i logistyki, wyłoniono 11 laureatów. W drugim etapie uczniowie odpowiadali ustnie na przygotowane wcześniej, losowo wybrane pytania.
Celem Międzyszkolnego Konkursu Logistycznego jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie logistyki, zachęcanie ich do kształcenia się w tym kierunku oraz nawiązywanie współpracy między szkołami. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 24 uczniów.
Zwycięzcy, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymali „bilet do kariery” czyli dwutygodniowe praktyki w jednym z oddziałów Hellmann Worldwide Logistics Polska. Główny patron dodatkowo zapewnia nocleg oraz roczną prenumeratę czasopism branżowych dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kwidzynie - głównego organizatora konkursu. W tym roku dodatkowo dla zwycięzców, Hellmann Worldwide Logistics Polska ufundował kurs na suwnice wraz z egzaminem państwowym.
- Po raz siódmy jesteśmy głównym patronem konkursu logistycznego w Kwidzynie, który w tym roku miał 10 rocznicę. Przyznaję, że cieszy mnie fakt, że młodzież pogłębia swoją wiedzę i chętnie bierze udział w konkursie. Ich zaangażowanie i wiedza powodują, że chętnie ich wspieramy i z niecierpliwością czekamy na nowych praktykantów. Ze swojej strony zapewniamy możliwość zapoznania się z działalnością naszej spółki i możliwość poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej o praktykę w dużej, międzynarodowej korporacji – mówi prezes Hellmann Worldwide Logistics Polska, Jacek Przybyłowski.
Hellmann Worldwide Logistics Hellmann Worldwide Logistics to firma rodzinna, której początki sięgają 1871 r. Obecnie należy do czołowych dostawców usług spedycyjnych na świecie, będąc częścią globalnej sieci partnerów dla której pracuje 19 300 osób w 443 biurach, zlokalizowanych w 157 krajach. W 2016 r. firma osiągnęła obrót na poziomie 3,10 mld euro.
jagr./HWL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×