25 stycznia 2020

Edukacja » Edukacja

MEN: Podstawy programowe dla szkół branżowych piszemy z pracodawcami

MEN: Podstawy programowe dla szkół branżowych piszemy z pracodawcami

Potrzebujemy dobrych szkół branżowych, by zapełnić lukę pokoleniową na rynku pracy, służą temu m.in. podstawy programowe dla szkół branżowych pisane razem z pracodawcami – mówiła podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister edukacji Anna Zalewska.

"Pracodawca w szkole, uczeń u pracodawcy, pracodawca egzaminator, piszący razem z nami podstawy programowe, egzaminy praktyczne" – wyliczała minister zmiany w szkole branżowej.

Uczestniczący w debacie poświęconej kształceniu zawodowemu pracodawcy oceniali je pozytywnie. "Borykamy się z luką pokoleniową, kształcenie branżowe umożliwia nam pozyskanie kandydatów do pracy" – powiedziała Wioletta Kandziak z PKN Orlen.

"Chcemy, by te zamierzenia się powiodły. Będą sprzyjać pracodawcy i odpowiadać na potrzeby w związku z pojawiającą się luką kompetencyjną i pokoleniową. Szkolnictwo branżowe potrzebuje odnowy, cieszymy się, że ministerstwo to dostrzega" – ocenił Zenon Kozendra z PKP Cargo.

Minister Zalewska podkreślała podczas debaty, że we współczesnej edukacji nie sposób oczekiwać stabilizacji. "Kto jej oczekuje, nie rozumie, jak wygląda obecnie rzeczywistość. Różnią się już nie pokolenia, ale każdy rocznik jest inny, a każde dziecko zasługuje na dobrą szkołę" – podsumowała.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×