28 stycznia 2020

Edukacja » Edukacja

Nowi stażyści ruszyli do pracy w DB Schenker

Nowi stażyści ruszyli do pracy w DB Schenker
Czternastu stażystów ma za sobą pierwsze tygodnie pracy w DB Schenker. To już VII edycja Programu Stażowego u operatora logistycznego. Do tej pory dzięki stażom w firmie zatrudnienie znalazło już kilkadziesiąt osób.

W tym roku po raz siódmy uruchomiliśmy Program Stażowy – mówi Marcin Rawinis, HR Business Partner w DB Schenker – Dla młodych ludzi to możliwość zdobycia nowej wiedzy, poznania logistycznego biznesu i wzięcia udziału w ciekawym projekcie. To również świetna okazja dla nas – nauki i wykorzystania potencjału nowego, świeżego spojrzenia. - W obecnej edycji programu mamy stażystów w różnych działach naszej firmy, zlokalizowanych w całej Polsce. Cieszy nas bardzo, że udało się nam pozyskać osoby o ciekawych zainteresowaniach, różnorodnym wykształceniu i bardzo pozytywnym nastawieniu do współpracy – dodaje.

Czternastu stażystów pracuje w jedenastu lokalizacjach w całej Polsce, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie czy Małaszewiczach. Będą mogli spróbować swoich sił w dziale sprzedaży, HR, czy obsługi klienta, a także w biznesie lotniczym, oceanicznym, lądowym: drogowym i kolejowym.

– Staż w DB Schenker jest super okazją, żeby zacząć karierę zawodową w trakcie studiów lub niedługo po ich zakończeniu, w tak dużym przedsiębiorstwie, które jest mocno ugruntowane na rynku – wyjaśnia Mateusz Kaliszewski, odbywający staż w oddziale DB Schenker w Małaszewiczach.

Dla Jakuba Kosowskiego, stażysty w krakowskim oddziale DB Schenker to dopiero początek kariery zawodowej. Aplikował, bo zależy mu na ciągłym rozwoju i uczeniu się nowych rzeczy – Sama logistyka zawsze była dla mnie interesująca, dlatego wybrałem DB Schenker – mówi.

Magdalena Szewczyk,
Tender Analyst w DB Schenker swoją przygodę z firmą rozpoczynała właśnie jako stażystka. W tym roku pełni rolę opiekuna i dla nowych pracowników jest przewodnikiem po organizacji. – Sam staż to przede wszystkim możliwość zdobycia wiedzy i jej praktycznego zastosowania. Kluczem jest wiec znalezienie odpowiedniej ścieżki dla siebie – wyjaśnia.

Każdy uczestnik otrzymuje umowę o pracę, dofinansowanie prywatnej opieki medycznej i zajęć sportowo-rekreacyjnych. DB Schenker zapewnia również stażystom wsparcie doświadczonych opiekunów i narzędzia niezbędne do pracy. Dzięki programowi stażowemu studenci i absolwenci mogą poszerzać swoje umiejętności i wiedzę, a także zyskują szansę otrzymania stałej oferty pracy w międzynarodowej firmie i bycia częścią globalnej sieci logistyki.
jagr./DB Schenker

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×