Wtorek, 23 maja 2017     Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Artur Niciejewski – zwycięzcą olimpiady logistycznej

Artur Niciejewski – zwycięzcą olimpiady logistycznejArtur Niciejewski, maturzysta z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia wygrał tegoroczną olimpiadę logistyczną!
Zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz praktyki w firmach logistycznych, to obok sławy na cały kraj tylko część nagród nowego mistrza!
20 kwietnia br. w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się Uroczystość Ogłoszenia Wyników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zwycięzca w drodze do finału pokonał ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski!


Finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej za nami!

To już IV edycja olimpiady logistycznej. Za uczniami pięć miesięcy ciężkiej pracy. Trzy etapy olimpiady. Każdy kolejny coraz trudniejszy. W marcu najlepsza „pięćdziesiątka” spotkała się w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki, aby zmierzyć się z zadaniami problemowymi przygotowanymi przez Komitet Główny Olimpiady. Pozostał miesiąc oczekiwania na wyniki.
Artur Niciejewski, tegoroczny zwycięzca brał udział w dwóch poprzednich edycjach olimpiady. W tym roku po raz pierwszy wszedł do finału i od razu wygrał!
Drugi był Adrian Mrozowski z Zespołu Szkół nr 1 z Krakowa. Zaszczytne trzecie miejsce na podium zdobył natomiast Kacper Jaskulski z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego.
Rywalizacja między najlepszymi była ostra do końca. Zaledwie półtora punktu dzieli bowiem trzeciego olimpijczyka od zwycięzcy w klasyfikacji końcowej.

Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Leszna.

Szkoła ta, jako jedyna wprowadziła do finału czterech uczestników, których suma punktów sprawiła, że przez najbliższy rok korona najlepszej szkoły kształcącej techników logistyków, trafia na południe Wielkopolski, do Leszna.
Nagrodą w tej klasyfikacji był wysokiej klasy projektor multimedialny ufundowany przez sponsorów olimpiady oraz zestaw 15 licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu od Instytutu Logistyki i Magazynowania, partnera wydarzenia.

Wszyscy finaliści olimpiady już dzisiaj mogą o sobie powiedzieć – wygrani. Pokonali bowiem ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Każdy z nich uzyskał uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego oraz wygrał pełne lub częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL – w zależności od zdobytego miejsca.
Organizatorzy i sponsorzy zadbali także o atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się: laptopy, tablety, netbooki, smartphony, czytniki E-booków, zegarki sportowe, bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym radiem i odtwarzaczem mp3, a także szereg nagród ufundowanych przez firmy: Kuehne-Nagel - płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc, EMAPA - program Cartall Truck (10 sztuk), Wydawnictwo PWN - „Kompendium wiedzy o logistyce” (20 sztuk) oraz Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY- Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski) za I miejsce i komputerowy kurs językowy (angielski) za zajęcie II i III miejsca.
Konkurs logistyczny w Kwidzynie

Dodatkowo od poszczególnych sponsorów olimpiady oraz od Portu Lotniczego Poznań-Ławica, finaliści otrzymali drobne upominki.
- To był fantastyczny rok. W olimpiadzie udział wzięła rekordowa liczba uczestników ze 186 szkół. Na co dzień mogliśmy obserwować tysiące młodych logistyków, zapalonych do zdobywania wiedzy, mobilizujących się wspólnie do walki i po raz kolejny odkryliśmy wybitnych uczniów, którzy w przyszłości zapewne staną się profesjonalnymi menedżerami w branży logistycznej. Gorąco trzymamy za nich kciuki w dalszym rozwoju zawodowym zapewniając, że będziemy się bacznie przyglądać ich dalszemu rozwojowi. Trafili bowiem do grona olimpijczyków, z których jako organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, jesteśmy bardzo dumni! – podsumował Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL
IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej objęta została Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Infrastruktury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania.
jagr./WSL
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
KOMENTARZE
  :)    sobota, 21. kwiecień 2012 , 09:22:51, ID (ip): 9e3cb7
 

 
  luke    piątek, 20. kwiecień 2012 , 17:27:44, ID (ip): 9e3cb7
 

 
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?