19 sierpnia 2017

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Wyścig przyszłych inżynierów ...

Wyścig przyszłych inżynierów ...... już na półmetku
W szóstej edycja konkursu European Best Engineering Competition Poland 2012 biorą udział studenci z sześciu uczelni technicznych w Polsce. Już 24 kwietnia odbędzie się drugi etap rywalizacji. Przyszli inżynierowie zawalczą o przepustkę do Finału Ogólnoeuropejskiego, który odbędzie się w Chorwacji. Dodatkowo wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich kolegom z technicznych uczelni firma 3M proponuje udział w programie stażowym Optimized Operation (O2).
Warunkiem znalezienia się na półmetku polskiej edycji konkursu było zdobycie jak największej liczby punktów w teście kwalifikacyjnym, który weryfikował wiedzę techniczną, umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywność.


Artur Niciejewski – zwycięzcą olimpiady logistycznej

Czteroosobowe drużyny, które zakwalifikowały się w lokalnych finałach będą rywalizować w dwóch konkurencjach: Case Study oraz Team Design. Pierwsza, polega na stworzeniu planu działania dla przedstawionego problemu teoretycznego. Druga zaś wymaga skonstruowania urządzenia o określonej użyteczności. W poprzednich latach zawodnicy konstruowali już maszynę do wbijania gwoździ czy przenoszenia jajek. Zadanie, które otrzymają w tym roku objęte jest ścisłą tajemnicą, przy czym do dyspozycji będą mieć bardzo ograniczoną ilość materiałów. Na tym etapie liczy się przede wszystkim pomysłowość. Ogólnopolscy finaliści rywalizować będą ze sobą w maju w Krakowie, a zwycięzcy pojadą na europejski finał do Zagrzebia.
- Konkurs inżynierski EBEC Poland, to świetna okazja, by sprawdzić w praktyce to, co niejednokrotnie tylko w teorii prezentowane jest na uczelni. Jako organizatorzy, cieszymy się z powstających maszyn i wypracowanych rozwiązań ale naszą największą satysfakcją jest świadomość, że dajemy studentom naszych uczelni okazję do rozwoju i rywalizacji w europejskim finale - mówi Piotr Drosdzol, jeden z koordynatorów European Best Engineering Competition Poland 2012r
W gronie tegorocznych sponsorów konkursu znalazła się firma 3M, która jest liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii. Produkty oferowane przez 3M są efektem współpracy inżynierów - specjalistów z często bardzo odległych od siebie dziedzin, których łączy kreatywność i pasja. Uczestnicy i goście lokalnego finału we Wrocławiu będą mieli okazję zapoznać się z produktami 3M oraz wysłuchać wykładu przedstawiciela firmy, który odpowiada za innowacyjne technologie.
Zagraniczne staże i ich efekty

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników konkursu oraz ich kolegów z uczelni będzie możliwość wzięcia udziału w programie Optimized Operation (O2), który daje przyszłym inżynierom możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie poprzez realizowanie konkretnych projektów pod okiem specjalistów z 3M.
Firma regularnie pojawia się na szczytach rankingów przeprowadzonych przez Antal International na "Najbardziej pożądanych pracodawców", ma na swoim koncie również tytuł jednej z najlepszych firm zatrudniających inżynierów według Banku Danych o Inżynierach. Konkurs European Best Engineering Competition Poland 2012, który promuje świetnie zapowiadających się przyszłych inżynierów jest zatem wyjątkowo bliski specyfice firmy.
X Polecamy artykuł:
Drogi krajowe już przejezdne

- W 3M odrzucamy szablonowe rozwiązania, stawiamy na ciągły rozwój, wzajemne inspiracje bo tylko w ten sposób powstają innowacje, które zmieniają świat. Dlatego nieustannie poszukujemy młodych talentów. Mamy nadzieję, że młodzi, zdolni studenci poszerzą w przyszłości grono pracowników firmy 3M. Pasja i kreatywność to wartości, w które chętnie inwestujemy. Pracownicy zawsze byli, są i będą najcenniejszym kapitałem naszej firmy– mówi Przemysław Paździorek dyrektor ds. projektów w 3M Poland.
W czerwcu ubiegłego roku firma 3M otworzyła dwie kolejne fabryki we Wrocławiu. Produkowane są tam wyroby na potrzeby przemysłu kosmicznego, lotniczego oraz motoryzacyjnego. Zatrudnienie w nowych fabrykach znajdzie nawet 200 osób. Wśród ofert pracy znalazły się również te dla inżynierów, szczególnie tych z wykształceniem chemicznym i mechanicznym oraz dla inżynierów jakości.
- Wiele cech pożądanych u pracowników firmy takiej jak 3M pokrywa się z cechami, które posiadają uczestnicy konkursów technicznych takich jak European Best Engineering Competition. Z wielką uwagą śledzimy przebieg konkursu i przyglądamy się zdolnym studentom. Być może wśród nich są przyszli inżynierowie 3M – dodaje Przemysław Paździorek.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×