21 kwietnia 2018

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Wyścig przyszłych inżynierów ...

Wyścig przyszłych inżynierów ...... już na półmetku
W szóstej edycja konkursu European Best Engineering Competition Poland 2012 biorą udział studenci z sześciu uczelni technicznych w Polsce. Już 24 kwietnia odbędzie się drugi etap rywalizacji. Przyszli inżynierowie zawalczą o przepustkę do Finału Ogólnoeuropejskiego, który odbędzie się w Chorwacji. Dodatkowo wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich kolegom z technicznych uczelni firma 3M proponuje udział w programie stażowym Optimized Operation (O2).
Warunkiem znalezienia się na półmetku polskiej edycji konkursu było zdobycie jak największej liczby punktów w teście kwalifikacyjnym, który weryfikował wiedzę techniczną, umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywność.


Artur Niciejewski – zwycięzcą olimpiady logistycznej

Czteroosobowe drużyny, które zakwalifikowały się w lokalnych finałach będą rywalizować w dwóch konkurencjach: Case Study oraz Team Design. Pierwsza, polega na stworzeniu planu działania dla przedstawionego problemu teoretycznego. Druga zaś wymaga skonstruowania urządzenia o określonej użyteczności. W poprzednich latach zawodnicy konstruowali już maszynę do wbijania gwoździ czy przenoszenia jajek. Zadanie, które otrzymają w tym roku objęte jest ścisłą tajemnicą, przy czym do dyspozycji będą mieć bardzo ograniczoną ilość materiałów. Na tym etapie liczy się przede wszystkim pomysłowość. Ogólnopolscy finaliści rywalizować będą ze sobą w maju w Krakowie, a zwycięzcy pojadą na europejski finał do Zagrzebia.
- Konkurs inżynierski EBEC Poland, to świetna okazja, by sprawdzić w praktyce to, co niejednokrotnie tylko w teorii prezentowane jest na uczelni. Jako organizatorzy, cieszymy się z powstających maszyn i wypracowanych rozwiązań ale naszą największą satysfakcją jest świadomość, że dajemy studentom naszych uczelni okazję do rozwoju i rywalizacji w europejskim finale - mówi Piotr Drosdzol, jeden z koordynatorów European Best Engineering Competition Poland 2012r
W gronie tegorocznych sponsorów konkursu znalazła się firma 3M, która jest liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii. Produkty oferowane przez 3M są efektem współpracy inżynierów - specjalistów z często bardzo odległych od siebie dziedzin, których łączy kreatywność i pasja. Uczestnicy i goście lokalnego finału we Wrocławiu będą mieli okazję zapoznać się z produktami 3M oraz wysłuchać wykładu przedstawiciela firmy, który odpowiada za innowacyjne technologie.
Zagraniczne staże i ich efekty

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników konkursu oraz ich kolegów z uczelni będzie możliwość wzięcia udziału w programie Optimized Operation (O2), który daje przyszłym inżynierom możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie poprzez realizowanie konkretnych projektów pod okiem specjalistów z 3M.
Firma regularnie pojawia się na szczytach rankingów przeprowadzonych przez Antal International na "Najbardziej pożądanych pracodawców", ma na swoim koncie również tytuł jednej z najlepszych firm zatrudniających inżynierów według Banku Danych o Inżynierach. Konkurs European Best Engineering Competition Poland 2012, który promuje świetnie zapowiadających się przyszłych inżynierów jest zatem wyjątkowo bliski specyfice firmy.
- W 3M odrzucamy szablonowe rozwiązania, stawiamy na ciągły rozwój, wzajemne inspiracje bo tylko w ten sposób powstają innowacje, które zmieniają świat. Dlatego nieustannie poszukujemy młodych talentów. Mamy nadzieję, że młodzi, zdolni studenci poszerzą w przyszłości grono pracowników firmy 3M. Pasja i kreatywność to wartości, w które chętnie inwestujemy. Pracownicy zawsze byli, są i będą najcenniejszym kapitałem naszej firmy– mówi Przemysław Paździorek dyrektor ds. projektów w 3M Poland.
W czerwcu ubiegłego roku firma 3M otworzyła dwie kolejne fabryki we Wrocławiu. Produkowane są tam wyroby na potrzeby przemysłu kosmicznego, lotniczego oraz motoryzacyjnego. Zatrudnienie w nowych fabrykach znajdzie nawet 200 osób. Wśród ofert pracy znalazły się również te dla inżynierów, szczególnie tych z wykształceniem chemicznym i mechanicznym oraz dla inżynierów jakości.
- Wiele cech pożądanych u pracowników firmy takiej jak 3M pokrywa się z cechami, które posiadają uczestnicy konkursów technicznych takich jak European Best Engineering Competition. Z wielką uwagą śledzimy przebieg konkursu i przyglądamy się zdolnym studentom. Być może wśród nich są przyszli inżynierowie 3M – dodaje Przemysław Paździorek.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×