22 czerwca 2018

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Staż w Parlamencie Europejskim

Staż w Parlamencie EuropejskimKażdy może spróbować
Jesteś studentem lub absolwentem zainteresowanym sprawami UE? Co roku Sekretariat PE zaprasza na staże do Brukseli i swoich biur w stolicach krajów Unii. Z programu korzysta rocznie kilkaset osób, a dzięki specjalnemu programowi - także osoby z niepełnosprawnościami. Zachęcamy do wysyłania aplikacji, termin składania podań rozpoczął się 15 sierpnia - czytamy na stronie Parlamentu Europejskiego.
Można ubiegać się o trzy rodzaje staży: ogólne, dziennikarskie i dla tłumaczy. Parlament oferuje dwa rodzaje staży: płatne i niepłatne.


Magdalena Chabło i Natalia Kozioł wygrały staż...

Na staż może odstać się każdy, nawet bez uniwersyteckiego dyplomu. - Trzeba tylko podkreślić swoje umiejętności. Jako dyplomowana aktorka z doświadczeniem w doradzaniu wytwórcom serów i magistrem tłumacza języka irlandzkiego nie liczyłam, że zostanę przyjęta. Jednak się udało - opowiada Irlandka Lucy Moylan, która jest stażystką w Parlamentarium, czyli centrum dla zwiedzających.
Co roku do PE trafia ok. siedem tysięcy podań. Ok. osiem procent kandydatów przechodzi dalej (wśród nich są także aplikanci spoza UE). Staż trwa zwykle od miesiąca do pięciu miesięcy. Stażyści płatni otrzymują miesięcznie ok. 1200 euro. Sami muszą sobie jednak znaleźć i opłacić zakwaterowanie.
Od 2006 r. w PE działa specjalny program dla osób z niepełnosprawnościami. Mają one zapewnione odpowiednie warunki pracy, a także dostają pomoc w znalezieniu mieszkania i zorganizowaniu transportu.
więcej na stronie PE

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×