19 czerwca 2018

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Pomysły z polotem – konkurs dla studentów

Pomysły z polotem – konkurs dla studentów„Fly Your Ideas” to konkurs Airbusa, który promuje innowacyjność wśród studentów
Zwycięzcy otrzymają w nagrodę 30 tys. euro oraz odbędą staż wraz z największymi innowatorami Airbusa
Ideą konkursu Airbusa „Pomysły z polotem” („Fly Your Ideas”) – organizowanego co dwa lata pod egidą UNESCO – jest opracowywanie przez studentów na całym świecie nowych koncepcji i pomysłów na bardziej ekologiczny przemysł lotniczy.
W tym roku wygrana w konkursie oznacza nie tylko nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. euro. Zwycięska drużyna spotka się z ekspertami z Komórki Innowacyjnej (Innovation Cell - organizacja utworzona w ramach Airbusa w 2010 r., której celem jest odkrywanie i realizowanie przełomowych innowacji wykraczających poza obecną ofertę produktowo-usługową z korzyścią dla wszystkich interesariuszy Airbusa), którzy przez tydzień będą uczyć studentów, na czym polega innowacyjność w branży lotniczej.


Samoloty jak klucz żurawi

Jeszcze do końca listopada trwa etap zgłaszania drużyn do konkursu.

Innowacyjność jest podstawowym elementem wizji Airbusa, nakreślającej przyszłość lotnictwa cywilnego. Konkurs umożliwia Airbusowi kontakt z uniwersytetami na całym świecie oraz ze studentami wszystkich dyscyplin i podzielenie się doświadczeniami i poglądami na temat nowych, bardziej ekologicznych technologii lotniczych opracowywanych przez lidera branży.
W tym roku wszelkie prawa do projektów i elementów kreatywnych drużyn uczestniczących w konkursie będą należeć do autorów projektów, dzięki czemu sami będą mogli podjąć decyzję o dalszych pracach i realizacji projektu, jeśli zdecydują się rozwinąć zgłoszone do konkursu koncepcje.
Entuzjazm dla konkursu „Pomysły z polotem” na całym świecie rośnie: do udziału w edycji w 2013 r. zgłosiło się już 111 zespołów z 55 krajów – a termin nadsyłania zgłoszeń upływa dopiero za ponad dwa miesiące.
Zespoły, które chcą zakwalifikować się do kolejnego etapu konkursu, muszą zgłosić swój pomysł za pośrednictwem strony internetowej konkursu do 7 grudnia 2012 r.
Airbus A320 z sharkletami dla AirAsia

„Pomysły z polotem” są częścią pionierskiej inicjatywy producenta samolotów o nazwie „Przyszłość według Airbusa” – wizji ekologicznych podróży lotniczych po roku 2050.
Tematyka konkursu skupia się wokół zagadnień: „Energia”, „Wydajność”, „Zrównoważony rozwój”, „Wzrost ruchu lotniczego”, „Obsługa pasażera” oraz „Działalność przyjazna dla społeczności lokalnych”. Obszary te zostały zidentyfikowane przez Airbusa jako sześć najważniejszych wyzwań XXI wieku dla ekologicznej branży lotniczej.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×