20 kwietnia 2018

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Stypendia w Berlinie, staże w Polsce

Stypendia w Berlinie, staże w PolsceOperator logistyczny Dachser, ufundował stypendium w Berlińskiej Szkole Ekonomii oraz przyjął do swojego autorskiego programu stażowego 6 nowych uczestników.
Dachser funduje 3-letnie stypendium na studiach licencjackich o kierunku Transport i Logistyka w Berlińskiej Szkole Ekonomii już po raz 3. Studia nie są standardowe – prowadzone są w systemie dualnym – 3 miesiące nauki, 3 miesiące praktyk w jednym z oddziałów Dachser.
Nauka odbywa się w języku angielskim i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Po ich zakończeniu firma Dachser umożliwia absolwentowi zatrudnienie w jednym z oddziałów w Polsce.


Olimpijczycy kończą studia

- Zawód logistyka ma bardzo międzynarodowy charakter, dlatego zaproponowaliśmy staż oraz praktykę poza granicami Polski. Zależy nam, aby nasi stypendyści zdobyli nie tylko jak najlepsze wykształcenie, ale także mogli praktycznie rozwijać swoje umiejętności językowe - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.
O stypendia w Berlińskiej Szkole Ekonomii mogą ubiegać się finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, którzy biegle posługują się językiem angielskim oraz są gotowi do podjęcia praktyk w jednym z oddziałów operatora. Nabór do kolejnej edycji rozpocznie się w kwietniu 2013 roku.
Dachser w połowie września zakończył również rekrutację wśród zainteresowanych dwuletnim stażem w firmie. W najbliższym roku staże odbędą się w oddziałach w Strykowie, Gądkach, Sosnowcu, Warszawie oraz Wrocławiu.
Na ten autorski program stażowy operatora składa się odbycie praktyk w różnych działach firmy, np.: w magazynie logistycznym, cross-dockingu, dyspozycji, itd. Jednocześnie stażyści uzupełniają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej ILIAS, obejmującej takie obszary jak m.in.: podstawy wiedzy o logistyce, gałęzie transportu, transport towarowy, geografia transportu Polski, planowanie trasy oraz podstawy prawa.
Zwycięzca „Grasz o staż” w UPS

- Do tej pory w programie stażowym Dachser wzięło udział 7 młodych ludzi. W tym roku zrekrutowaliśmy 6 kolejnych. Program kontynuujemy, ponieważ zarówno opiekunowie, jak i sami stażyści, są bardzo zadowoleni z jego efektów – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor personalna w Dachser.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×