20 kwietnia 2018

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Ruszyła V Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Ruszyła V Ogólnopolska Olimpiada LogistycznaLogistyczny rekord olimpijski
19 października 2012 r. na starcie zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski. To rekordowy, 50-procentowy wzrost zainteresowania jedynym tej rangi turniejem dla przyszłych logistyków. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki.
Punktualnie o godzinie 9.00 w 267 szkołach ponadgimnazjalnych otwarto zalakowane koperty z zestawami 40 pytań. Od chwili otrzymania testu, każdy olimpijczyk miał 60 minut na sprawdzenie swojej logistycznej wiedzy, to tylko 90 sekund na wybór tej jednej, poprawnej odpowiedzi.


Artur Niciejewski – zwycięzcą olimpiady logistycznej

Hasłem tegorocznej edycji jest Gospodarka magazynowa, a więc oprócz pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej pojawiły się też takie, które dotyczyły rodzajów i budowy magazynów, sposobów identyfikacji przechowywanych towarów, pojazdów i urządzeń, które się między nimi przemieszczają oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących wszystkich pracowników logistyki.
Największą reprezentację wystawił Zespół Szkół Mechanicznych z Elbląga, do olimpijskiej próby stanęło tu ponad 140 uczestników. Łącznie do Olimpiady przystąpiło blisko 8.200 uczestników. Większość z nich to uczniowie techników logistycznych i techników spedycyjnych. W tym roku jednak, organizator – Wyższa Szkoła Logistyki – zaprosił do olimpiady także uczniów liceów ogólnokształcących. W V. edycji wydarzenia bierze udział 130 osób z 8 „ogólniaków”.
- Wydarzenie zyskuje na znaczeniu z roku na rok. Coraz więcej uczniów chce rywalizować w zawodach olimpijskich, gdyż widzi jak wiele korzyści wydarzenie daje laureatom. W tym roku WSL wysłała zaproszenia do ponad pół tysiąca nowych szkół. W efekcie liczba zgłoszeń wzrosła o 50% w porównaniu do zeszłego roku – przyznaje Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Biorąc pod uwagę dane z pierwszej edycji notujemy trzykrotny wzrost liczby zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych.
Finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej za nami!

O rozwój logistyki w Polsce można być zatem spokojnym, skoro tylu młodych, utalentowanych ludzi już dziś świadomie dba o swoją zawodową karierę w tej branży. Wyższa Szkoła Logistyki z prawdziwą przyjemnością i pełnym zaangażowaniem wspiera i promuje takie postawy.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim. Na laureatów czekają m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.
Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, PPUH Agrobex Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań
Olimpijczycy kończą studia

Patronat medialny nad Olimpiadą objęły: „Czasopismo Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×