21 kwietnia 2018

Edukacja » Koła naukowe logistyki

TransLogistics 2012

TransLogistics 2012Szanse i zagrożenia w branży TSL
Już po raz ósmy studenci z Koła Naukowego Logistics z wrocławskiej Politechniki zapraszają na Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2012”
Tegoroczne Forum odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 6 i 7 grudnia 2012 roku.
Konferencja jest organizowana dla studentów uczelni technicznych z całej Polski. Tematyka tegorocznego Forum brzmi: „Szanse i zagrożenia w branży TSL”.
- Dwa lata temu Konferencja rozpoczęła się od Wyścigu Komunikacją Miejską. W zeszłym roku, w pierwszym dniu Konferencji zaprezentowane zostały referaty, dotyczące głównie tematyki transportowej, w drugim dniu wygłoszono referaty, związane przede wszystkim z logistyką. W tym roku planujemy zwiedzić znana, wrocławską zajezdnię tramwajową, dowiedzieć się, jak działa, oraz poznać nieco z historii jej powstania – czytamy w zaproszeniu na Konferencję.


LOGISTYKA W SPORCIE

Przypomnijmy, że ubiegłoroczne - VII Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2011” odbyło się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 1 i 2 grudnia 2011 roku. Wzięło w niej udział 95 osób z całej Polski oraz ok. 30 osób z Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy reprezentowali elitarne uczelnie, takie jak m. in.: Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie oraz wiele innych.
W pierwszym dniu Konferencji zaprezentowane zostały referaty, dotyczące głównie tematyki transportowej m. in. o technologicznych i organizacyjnych aspektach systemu opłat, jakim jest VIATOLL oraz o technologiach transportu intermodalnego. Prezentacje były bardzo ciekawe, a dyskusja pomagała w formowaniu wniosków, dotyczących problemów poruszonych w referatach. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna, w czasie której uczestnicy mogli się bliżej poznać oraz porozmawiać na różnorakie tematy.
XII Forum Młodej Logistyki

W drugim dniu konferencji zostały zaprezentowane referaty związane przede wszystkim z logistyką. Były poruszane tematy rozwoju magazynów specjalizowanych w Polsce, systemu Kanban jako narzędzia Lean usprawniającego przepływ materiałów i wielu innych. W tym dniu również mogliśmy doświadczyć bardzo ciekawej dyskusji na wiele tematów związanych z referatami.
Więcej informacji:
http://www.kn.logistics.pwr.wroc.pl/?page_id=583

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×