22 czerwca 2018

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Logistyka a Bezpieczeństwo 2016 już za nami

Logistyka a Bezpieczeństwo 2016 już za nami... w Akademii Obrony Narodowej po raz siódmy
Ponad 80 studentów z całej Polski, liczni pracownicy naukowi AON, absolwenci, przedstawiciele firm partnerskich branży TSL gościło Koło Naukowego Studentów Logistyki w murach Akademii Obrony Narodowej 14 -15 kwietnia br. KNSL miało okazję już siódmy raz z rzędu zorganizować Ogólnopolską Konferencję Studencką, której tematyka koncentrowała się wokół wyzwań logistyczno – transportowych w dobie współczesnych problemów gospodarczych.
Pierwszy dzień konferencji miał czysto naukowy charakter, okazje do zaprezentowania sowich wystąpień miały zarówno firmy z obszaru TSL jak i studenci z całej Polski.
Podczas tego wydarzenia wystąpiła Firma FM Logistic która zaprezentowała temat „Gospodarczych i prawnych aspektów funkcjonowania transportu we współczesnej Europie”. W trakcie konferencji nie zabrakło nowości - zorganizowano po raz pierwszy w historii panel dyskusyjny.  Został poprowadzony przez firmę Mainfreight Poland wraz ze wsparciem portalu Pracuj w logistyce.pl, poruszający tematykę "Wyzwań współczesnego managera w dobie zmian geopolitycznych”. Przedstawicielki świata biznesu TSL uświadomiły gościom, jaki zestaw cech i umiejętności powinien posiadać manager. Jak ważne jest stawianie sobie celi w życiu i dążenie do nich, nie zapominając o zdrowym rozsądku.


Najbardziej wyczekiwaną częścią konferencji był konkurs przygotowany przez KNSL AON w którym przyjezdni studenci mieli za zadnie przygotować artykuł naukowy. Do części konkursowej zostało zakwalifikowanych sześć prac, których autorzy mieli za zadanie zaprezentowanie i obronienie ich przed audytorium. Rywalizujący w konkursie odpowiadali na pytania z sali innych studentów oraz Komisji Konkursowej składającej się z pracowników naukowych Akademii: dr hab. Tomasza Jałowca, dr Izabellę Tymińską i dr Jacka Kurowskiego oraz przedstawiciela Flextronics Polska.
Po części merytorycznej nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzców. Tytuł laureata VII edycji Konferencji „ Logistyka a Bezpieczeństwo” wywalczyła Lidia Zielińska z Politechniki Gdańskiej, komisja postanowiła też wyróżnić Roberta Różyckiego z Politechniki Poznańskiej.
Członkowie koła naukowego również zdecydowali się na oficjalne uhonorowanie dr Jacka Kurowskiego, opiekuna KNSL AON i mgr Pawła Krekorę , dwukrotnego prezesa, organizatora I edycji LaB, tytułem Honorowego Członka Koła Naukowego Studentów Logistyki za wieloletni wkład w rozwój organizacji.


Aula Konferencyjna była przepełniona studentami z zaprzyjaźnionych Kół Naukowych: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Morskiej w Gdyni, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Gdańskiego, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz studentami Akademii Obrony Narodowej i absolwentami KNSL.
X Polecamy artykuł:
Bus cięższy o ponad 100 %

Drugiego dnia Konferencji studenci wybrali się do centrali jednostki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie Warszawy. Studenci mogli wejść i poznać wyposażenie symulatora lotniczego w którym szkolą się piloci. Dowiedzieć się jak działa jednostka, poznać praktyczne informacje dotyczących procedur przyjmowania zgłoszeń pacjentów wymagających pomocy LPR. Zobaczyć na żywo wykorzystywane śmigłowce wraz z ich pełnym wyposażeniem. Byli świadkiem koordynowania lotu pilotów w centrum dowodzenia, i nadzorowania wykonania zadania przez ekipę LPR.


Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Rektora - Komendanta Akademii Obrony Narodowej płk dr Ryszarda Parafianowicza oraz Mieczysława Golónka, burmistrza dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.
Sponsorem Konferencji „Logistyka a Bezpieczeństwo” 2016 były firmy: Flextronics Global Services and Software (mecenas konferencji - sponsor złoty), FM Logistic i Mainfreight  (sponsor srebrny) Reloplanet i Dachser (sponsor brązowy). Organizację wydarzenia rzeczowo wspierali partnerzy rzeczowi: Rohlig Suus i MON.
Portal spedycje.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.
Iwona Szajewska, KNSL AON

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×