19 sierpnia 2017

Edukacja » Koła naukowe logistyki

Logistyka a Bezpieczeństwo 2016 już za nami

Logistyka a Bezpieczeństwo 2016 już za nami... w Akademii Obrony Narodowej po raz siódmy
Ponad 80 studentów z całej Polski, liczni pracownicy naukowi AON, absolwenci, przedstawiciele firm partnerskich branży TSL gościło Koło Naukowego Studentów Logistyki w murach Akademii Obrony Narodowej 14 -15 kwietnia br. KNSL miało okazję już siódmy raz z rzędu zorganizować Ogólnopolską Konferencję Studencką, której tematyka koncentrowała się wokół wyzwań logistyczno – transportowych w dobie współczesnych problemów gospodarczych.
Pierwszy dzień konferencji miał czysto naukowy charakter, okazje do zaprezentowania sowich wystąpień miały zarówno firmy z obszaru TSL jak i studenci z całej Polski.
Podczas tego wydarzenia wystąpiła Firma FM Logistic która zaprezentowała temat „Gospodarczych i prawnych aspektów funkcjonowania transportu we współczesnej Europie”. W trakcie konferencji nie zabrakło nowości - zorganizowano po raz pierwszy w historii panel dyskusyjny.  Został poprowadzony przez firmę Mainfreight Poland wraz ze wsparciem portalu Pracuj w logistyce.pl, poruszający tematykę "Wyzwań współczesnego managera w dobie zmian geopolitycznych”. Przedstawicielki świata biznesu TSL uświadomiły gościom, jaki zestaw cech i umiejętności powinien posiadać manager. Jak ważne jest stawianie sobie celi w życiu i dążenie do nich, nie zapominając o zdrowym rozsądku.


Najbardziej wyczekiwaną częścią konferencji był konkurs przygotowany przez KNSL AON w którym przyjezdni studenci mieli za zadnie przygotować artykuł naukowy. Do części konkursowej zostało zakwalifikowanych sześć prac, których autorzy mieli za zadanie zaprezentowanie i obronienie ich przed audytorium. Rywalizujący w konkursie odpowiadali na pytania z sali innych studentów oraz Komisji Konkursowej składającej się z pracowników naukowych Akademii: dr hab. Tomasza Jałowca, dr Izabellę Tymińską i dr Jacka Kurowskiego oraz przedstawiciela Flextronics Polska.
Po części merytorycznej nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzców. Tytuł laureata VII edycji Konferencji „ Logistyka a Bezpieczeństwo” wywalczyła Lidia Zielińska z Politechniki Gdańskiej, komisja postanowiła też wyróżnić Roberta Różyckiego z Politechniki Poznańskiej.
Członkowie koła naukowego również zdecydowali się na oficjalne uhonorowanie dr Jacka Kurowskiego, opiekuna KNSL AON i mgr Pawła Krekorę , dwukrotnego prezesa, organizatora I edycji LaB, tytułem Honorowego Członka Koła Naukowego Studentów Logistyki za wieloletni wkład w rozwój organizacji.


Aula Konferencyjna była przepełniona studentami z zaprzyjaźnionych Kół Naukowych: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Morskiej w Gdyni, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Gdańskiego, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz studentami Akademii Obrony Narodowej i absolwentami KNSL.
Drugiego dnia Konferencji studenci wybrali się do centrali jednostki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie Warszawy. Studenci mogli wejść i poznać wyposażenie symulatora lotniczego w którym szkolą się piloci. Dowiedzieć się jak działa jednostka, poznać praktyczne informacje dotyczących procedur przyjmowania zgłoszeń pacjentów wymagających pomocy LPR. Zobaczyć na żywo wykorzystywane śmigłowce wraz z ich pełnym wyposażeniem. Byli świadkiem koordynowania lotu pilotów w centrum dowodzenia, i nadzorowania wykonania zadania przez ekipę LPR.


Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Rektora - Komendanta Akademii Obrony Narodowej płk dr Ryszarda Parafianowicza oraz Mieczysława Golónka, burmistrza dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.
Sponsorem Konferencji „Logistyka a Bezpieczeństwo” 2016 były firmy: Flextronics Global Services and Software (mecenas konferencji - sponsor złoty), FM Logistic i Mainfreight  (sponsor srebrny) Reloplanet i Dachser (sponsor brązowy). Organizację wydarzenia rzeczowo wspierali partnerzy rzeczowi: Rohlig Suus i MON.
Portal spedycje.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.
Iwona Szajewska, KNSL AON

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×