18 sierpnia 2017

Edukacja » Koła naukowe logistyki wykaz

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej - Wydział Transportu Politechnika Warszawska

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej - Wydział Transportu Politechnika Warszawska

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej tworzą ludzie, którzy postrzegają logistykę jako interdyscyplinarną dziedzinę, obecną we wszystkich działaniach człowieka - ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojętej problematyki transportu.

W naszych działaniach staramy się pogłębiać głównie umiejętności praktyczne i doświadczenie. Wiedzę teoretyczną, nabywaną podczas studiów, traktujemy jako warsztat i podstawę dla naszego dalszego rozwoju. W działaniach SKLS teorię ograniczamy jednak do minimum, bowiem nie chcemy powielać programu studiów, a uzupełniać go, zgodnie z naszymi zainteresowaniami.

W dużej mierze korzystamy z doświadczeń specjalistów - realizujemy to m.in. poprzez udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych, wizytach w firmach czy spotkaniach z przedstawicielami przedsiębiorstw. W ciągu ostatniego roku zapoczątkowaliśmy cykl seminariów z absolwentami naszego wydziału, którzy obecnie zajmują wysokie stanowiska w firmach, oraz z innymi pracownikami firm zajmujących się logistyką.

Istotnym jest dla nas również bliski kontakt z pozostałymi kołami naukowymi o podobnym profilu i tematyce, działającymi na wyższych uczelniach. Z roku na rok coraz dynamiczniej rozwijamy współpracę z nimi. Niesiemy sobie nawzajem pomoc przy organizowaniu studenckich spotkań oraz dążymy do tego, aby w niedalekiej przyszłości wspólnie wykonywać projekty.

SKLS w swojej obecnej formie działa przy Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej od połowy 2001 roku. W kwietniu 2002 roku zorganizowaliśmy Forum Młodej Logistyki. Było to w zasadzie pierwsze w kraju spotkanie "młodych logistyków" kształcących się na wielu polskich uczelniach, zorganizowane w ramach Międzynarodowych Targów Logistyki Transportu i Spedycji w Warszawie. Uczestnikami dwudniowego Forum była ponad setka studentów i absolwentów oraz zaproszeni przez nas przedstawiciele branży logistycznej i transportowej.

Forum Młodej Logistyki stało się naszą kluczową inicjatywą. Uzupełnieniem FML była organizacja w listopadzie 2002 roku Dnia Studenckiego, podczas Międzynarodowych Targów Zarządzania i Logistyki. Drugą edycję FML zorganizowaliśmy w czerwcu 2003 roku, również podczas Targów Logistyki Transportu i Spedycji, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, natomiast w czerwcu 2004 roku byliśmy gospodarzami III Forum Młodej Logistyki. Począwszy od roku 2005 Forum Młodej Logistyki stało się samodzielną imprezą.

Organizowaliśmy również liczne wyjazdy do firm i spotkania z praktykami branży. Wśród wielu odwiedzonych przez nas firm znajdują się m.in.: Spedpol, Raben, LOT Cargo, Gefco, DHL, Maersk, Jas FBG, Inter Cars, Port w Hamburgu, fabryka Still, fabryka Philips czy browary Lech.

SKLS jest również organizatorem corocznych wyjazdów na międzynarodowe targi logistyczne w Monachium i Hanowerze. W roku 2005 wraz z Samorządem Studentów zorganizowaliśmy ponad tygodniowy wyjazd "Logistyka w Europie" obejmujący wizyty w wielu miastach i obiektach logistycznych na terenie Polski, Czech i Niemiec.

Jednym z naszych głównych celów jest także współpraca z Firmami. Wzorem naszych kolegów zza zachodniej granicy pragniemy już w czasie studiów nawiązywać partnerskie kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Współpracę chcemy opierać na obopólnej korzyści. Jesteśmy zawsze chętni do wykonywania projektów, czy do odbywania praktyk w firmachzajmujących się logistyką.

Wiele firm zaoferowało wsparcie finansowe organizowanych przez nas imprez. Naszymi Sponsorami i Partnerami były firmy: DGL, DHL, Gefco, Inter Cars, Logifact, PKP Cargo, Spedpol, VOS Logistics, Wincanton.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×