Środa, 24 maja 2017     Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej - Wydział Transportu Politechnika Warszawska

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej - Wydział Transportu Politechnika Warszawska

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej tworzą ludzie, którzy postrzegają logistykę jako interdyscyplinarną dziedzinę, obecną we wszystkich działaniach człowieka - ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojętej problematyki transportu.

W naszych działaniach staramy się pogłębiać głównie umiejętności praktyczne i doświadczenie. Wiedzę teoretyczną, nabywaną podczas studiów, traktujemy jako warsztat i podstawę dla naszego dalszego rozwoju. W działaniach SKLS teorię ograniczamy jednak do minimum, bowiem nie chcemy powielać programu studiów, a uzupełniać go, zgodnie z naszymi zainteresowaniami.

W dużej mierze korzystamy z doświadczeń specjalistów - realizujemy to m.in. poprzez udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych, wizytach w firmach czy spotkaniach z przedstawicielami przedsiębiorstw. W ciągu ostatniego roku zapoczątkowaliśmy cykl seminariów z absolwentami naszego wydziału, którzy obecnie zajmują wysokie stanowiska w firmach, oraz z innymi pracownikami firm zajmujących się logistyką.

Istotnym jest dla nas również bliski kontakt z pozostałymi kołami naukowymi o podobnym profilu i tematyce, działającymi na wyższych uczelniach. Z roku na rok coraz dynamiczniej rozwijamy współpracę z nimi. Niesiemy sobie nawzajem pomoc przy organizowaniu studenckich spotkań oraz dążymy do tego, aby w niedalekiej przyszłości wspólnie wykonywać projekty.

SKLS w swojej obecnej formie działa przy Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej od połowy 2001 roku. W kwietniu 2002 roku zorganizowaliśmy Forum Młodej Logistyki. Było to w zasadzie pierwsze w kraju spotkanie "młodych logistyków" kształcących się na wielu polskich uczelniach, zorganizowane w ramach Międzynarodowych Targów Logistyki Transportu i Spedycji w Warszawie. Uczestnikami dwudniowego Forum była ponad setka studentów i absolwentów oraz zaproszeni przez nas przedstawiciele branży logistycznej i transportowej.

Forum Młodej Logistyki stało się naszą kluczową inicjatywą. Uzupełnieniem FML była organizacja w listopadzie 2002 roku Dnia Studenckiego, podczas Międzynarodowych Targów Zarządzania i Logistyki. Drugą edycję FML zorganizowaliśmy w czerwcu 2003 roku, również podczas Targów Logistyki Transportu i Spedycji, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, natomiast w czerwcu 2004 roku byliśmy gospodarzami III Forum Młodej Logistyki. Począwszy od roku 2005 Forum Młodej Logistyki stało się samodzielną imprezą.

Organizowaliśmy również liczne wyjazdy do firm i spotkania z praktykami branży. Wśród wielu odwiedzonych przez nas firm znajdują się m.in.: Spedpol, Raben, LOT Cargo, Gefco, DHL, Maersk, Jas FBG, Inter Cars, Port w Hamburgu, fabryka Still, fabryka Philips czy browary Lech.

SKLS jest również organizatorem corocznych wyjazdów na międzynarodowe targi logistyczne w Monachium i Hanowerze. W roku 2005 wraz z Samorządem Studentów zorganizowaliśmy ponad tygodniowy wyjazd "Logistyka w Europie" obejmujący wizyty w wielu miastach i obiektach logistycznych na terenie Polski, Czech i Niemiec.

Jednym z naszych głównych celów jest także współpraca z Firmami. Wzorem naszych kolegów zza zachodniej granicy pragniemy już w czasie studiów nawiązywać partnerskie kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Współpracę chcemy opierać na obopólnej korzyści. Jesteśmy zawsze chętni do wykonywania projektów, czy do odbywania praktyk w firmachzajmujących się logistyką.

Wiele firm zaoferowało wsparcie finansowe organizowanych przez nas imprez. Naszymi Sponsorami i Partnerami były firmy: DGL, DHL, Gefco, Inter Cars, Logifact, PKP Cargo, Spedpol, VOS Logistics, Wincanton.

DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
KOMENTARZE
  DD    piątek, 23. luty 2007 , 13:33:09, ID (ip): 9e3cb7
 

 
  MiM    czwartek, 22. luty 2007 , 23:42:55, ID (ip): 9e3cb7
 

 
  PW    czwartek, 28. grudzień 2006 , 13:15:03, ID (ip): 9e3cb7
 

 
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?