20 kwietnia 2018

Edukacja » Nowości wydawnicze

Paliwa Płynne nr 11

Paliwa Płynne nr 11W najnowszym numerze „Paliwa Płynne” m.in.:
Jakie wsparcie dla OZE? – rozmowa z Januszem Pilitowskim, dyrektorem Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki
Co jest przyczyną, że już tak długo czekamy na nowelizację prawa krajowego w tym zakresie? Kiedy możemy spodziewać się, że ustawa wejdzie w życie?
Potrzebna jest koordynacja – rozmowa z Krzysztofem Romaniukiem, dyrektorem ds. analiz rynku paliw Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego


Logistyka międzynarodowa

Szara strefa rynku oleju napędowego może się kształtować już między 23 a 27%. Skala tego zjawiska dla rynku benzyn i LPG jest o wiele mniejsza. To olej napędowy jest głównym paliwem gospodarki. Ma też trzykrotnie większą sprzedaż niż np. benzyny. Ponadto benzyna czy autogaz są sprzedawane prawie wyłącznie poprzez stacje paliw. Natomiast spora część ON, ok. 25%, jest sprzedawana poza stacjami – bezpośrednio do odbiorców, którzy wykorzystują go na potrzeby własne, swoich firm, przedsiębiorstw.

Lotność par mieszanek benzynowo-etanolowych
Komponowanie paliw z alkoholem wymaga szczególnej uwagi, ponieważ etanol wprowadzony do benzyny powoduje nieliniową zmianę parametrów lotności, takich jak prężność par oraz skład frakcyjny.

Bezdotykowa Myjnia Modułowa Euro MBM New Line 2014
To urządzenie z oferty firmy Euro-Ekol Mariusz Ancerowicz, które w Konkursie „Produkt Roku 2014” XXI Międzynarodowych Targów „Stacja Paliw 2014” zostało nagrodzone w kategorii „Urządzenia Techniczne i Systemy Związane z Działalnością Pozapaliwową Stacji Paliw”, a także otrzymało Wyróżnienie Rady Polskiej Izby Paliw Płynnych.

TARGI: Strefa Oleju
W opinii ekspertów – stanowią dziś po prostu jeden z elementów konstrukcyjnych współczesnych silników, wpływając na niezawodność ich pracy i żywotność. Z właściwościami nowoczesnych olejów silnikowych, a także ofertą rynkowych liderów oraz firm do tej pozycji aspirujących, będzie można zapoznać się, odwiedzając „Strefę Olejów” XXII Międzynarodowych Targów „Stacja Paliw” 2015.
TARGI: Strefa LPG
Mimo że wciąż jeździmy samochodami, które są seniorami wśród europejskich, sukcesywna wymiana parku maszynowego sprawia, że każdy polski kierowca coraz większą wagę przywiązuje do jakości paliwa. Także LPG. Z tego też względu wciąż niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród dostawców, jak i dystrybutorów i odbiorców końcowych: flotowych (tu przodują MZK) i indywidualnych cieszy się oferta XXII Międzynarodowych Targów Stacja Paliw” 2015 wydzielona w specjalną „Strefę LPG”.
przyjemnej lektury
więcej www.paliwa.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×