27 lutego 2020

Edukacja » Nowości wydawnicze

Truck & Van wydanie marcowe

Truck & Van wydanie marcowe
W najnowszym wydaniu miesięcznika Truck & Van 3/2015
Wahania, jakie możemy obserwować na rynku pojazdów ciężarowych w ciągu ostatnich paru lat skłaniają do refleksji. Co wpływa na to, że jednego roku producent bije rekordy sprzedaży, a w kolejnym odnotowuje poważne spadki? Czy za wzrost udziału w rynku, importerzy są w stanie zrezygnować z części swojej marży?
Nie od dziś wiadomo, że cena czyni cuda. Jednak nie zawsze jest głównym wyznacznikiem wyboru. Nie każdy jest skłonny zaakceptować niższą jakość, nawet za cenę oszczędności podczas zakupu.Pierwsze koty za płoty
W styczniu 2014 r. spółka Q-Service Truck rozpoczęła współpracę z japońskim producentem pojazdów ciężarowych firmą Isuzu. Początkowe plany na 2014 r. zakładały sprzedaż na poziomie 80 szt. Udało się 44. W tym roku Q-Service Truck, który zajmuje się sprzedażą pojazdów Isuzu w Polsce, dalej zamierza walczyć o rynek. Cała gama pojazdów dostępnych od stycznia 2015 r. wyposażona jest seryjnie w automatycznie włączające się światła do jazdy dziennej i światła przeciwmgłowe

Wyciskanie

Oszczędny transport? Ależ oczywiście! Od paru lat producenci pojazdów ciężarowych prześcigają się w tworzeniu rozwiązań, które pozwolą ograniczyć koszty, zwiększając marżę przewoźników. DAF na ten rok przygotował kolejną propozycję. „Wszystko co robimy, robimy z myślą o zysku klienta” – podkreśla Zbigniew Kołodziejek, marketing menedżer w DAF Polska. DAF wprowadzając udoskonalenia, chce zaoferować swoim klientom pojazdy, które będą bardziej efektywnie pracowały, m.in. przez zapewnienie jak największej gotowości do wykonywania zadań transportowych.

Naczepy

Transport kombinowany nie jest tak prosty, jak to wygląda na pierwszy rzut oka. Biorące w nim udział pojazdy muszą być do niego najczęściej specjalnie dostosowane. Związane jest to ze specyfiką tego typu transportu. Przybiera on kilka form, a ta, która pozwala wykorzystywać standardowe pojazdy, jest akurat mało praktyczna. Przynajmniej na razie, ponieważ innowacje stale się pojawiają

Agregaty chłodnicze
W połowie lutego w siedzibie TT-Thermo King odbyła się prezentacja agregatu kriogenicznego. Przedstawiciele TT-Thermo King oraz firmy ACP (dostawcy dwutlenku węgla) omówili techniczne aspekty rozwiązania kriogenicznego i możliwości wykorzystania CO2 na potrzeby transportu chłodniczego. Agregaty CryoTech Thermo King wykorzystują do chłodzenia dwutlenek węgla w ciekłej postaci (tzw. czynnik R-744). Jest on produktem ubocznym procesów przemysłowych, który w innym przypadku zostałby uwolniony do atmosfery.

Dni Wywrotek
Ponad 1000 osób wzięło udział w „Dniach Wywrotek”. Imprezie zorganizowanej po raz pierwszy przez firmę Fliegl, niemieckiego producenta naczep i przyczep. Pod koniec stycznia zakład Fliegl Trailer w Triptis (Turyngia) zamienił się w centrum informacji o transporcie towarów sypkich. Była to znakomita okazja do zapoznania się z innowacjami, które Fliegl wprowadził w swoich naczepach wywrotkach, i nie tylko.

Sachs Race Cup 2015
ZF znowu rusza w Polskę. Tym razem w ramach Sachs Race Cup 2015. Będzie to już trzecia edycja szkoleń, które na stałe wpisały się do kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Sachs Race Cup 2015 to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. Podobnie jak w latach ubiegłych, na przełomie maja i czerwca odbędą się całodniowe szkolenia techniczne dla pracowników warsztatów połączone z emocjonującą rywalizacją na torach w trzech lokalizacjach na terenie Polski.

Premiera w Poznaniu
Volkswagen wybrał Poznań na miejsce światowej premiery nowego Caddy. Jednocześnie pochwalił się postępami prac przy budowie nowej fabryki dla Craftera, wznoszonej w okolicach Wrześni. 4 lutego 2014 r. na terenie Targów Poznańskich spadła zasłona z najnowszego, małego dostawczaka Volkswagena. Jeśli komuś mógł przy tym towarzyszyć szok i niedowierzanie, to chyba tylko dlatego, że Caddy zmienił się tak nieznacznie.

Spełniamy oczekiwania klientów
O pozycji Fiata Professional na rynku europejskim, napędach alternatywnych i nowym Doblo mówi Massimiliano Ranieri, szef marketingu i sprzedaży w Fiat Professional.

Wciąż atrakcyjna „osiemnastka”
W okresie wprowadzania kolejnych norm emisji spalin Euro opłacalna była systematyczna wymiana taboru. Dlatego ciężarówka taka jak ta, stanowi rzadkość. Należąca do Wiesława Zjawionego ze Szczercowa Scania 124L ma 2,5 mln km przebiegu. Pokonanie tego dystansu zajęło jej 18 lat. Została kupiona jako nowa i odebrana z firmy Scan-Partner w Rzgowie 5 kwietnia 1997 r. Od tamtej pory jeździ z naczepą skrzyniową Schmitz po całej Polsce. Z przerwami na serwis i święta.

więcej na www.truck-van.pl. Zamów darmową prenumeratę elektroniczną.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×