18 sierpnia 2017

Edukacja » Nowości wydawnicze

"Przewozy intermodalne"

"Przewozy intermodalne"Nowość ILiM
Na rynku wydawniczym ukazała się książka "Przewozy intermodalne" pod redakcją Włodzimierza Rydzkowskiego. Publikacja ta prezentuje innowacyjne rozwiązania opracowanie i wdrożone przez specjalistów na rodzimym rynku transportowym.
Jaką rolę odgrywają centra logistyczne w przewozach intermodalnych? Jak przebiega koordynacja dostaw kontenerów koleją do terminalu morskiego? Jakie są najważniejsze elementy zarządzania taborem kolejowym do przewozu kontenerów w czasie rzeczywistym?
To tylko wybrane pytania, na które odpowiedzi znajdziemy w książce. Głównym celem monografii jest zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań opracowanych i wdrożonych przez polskich przedsiębiorców oraz naukowców w obszarze przewozów intermodalnych.


Logistyka międzynarodowa

Autor: Włodzimierz Rydzkowski (red.)
Wydawca: Instytut Logistyki i Magazynowania
Rok wydania: 2015
Seria wydawnicza: Biblioteka Logistyka
ISBN: 978-83-63186-05-0
Objętość: 186 stron

Pierwsze rozdziały odnoszą się do ogólnych, teoretycznych zagadnień związanych z omawianą problematyką. W następnej kolejności autorzy prezentują konkretne rozwiązania mające na celu podniesienie efektywności i atrakcyjności przewozów intermodalnych.

- Problematyka transportu intermodalnego staje się obecnie ważnym zagadnieniem w realizacji łańcuchów dostaw. Należy zwrócić uwagę na fakt, że polityka UE w swoich działaniach kierunkowych zakłada, że około 30% ładunków przewożonych dotychczas transportem drogowym na odległościach powyżej 300 km powinno do 2030 roku zostać przejęte przez inne gałęzie transportu, w tym głównie transport kolejowy. To duże wyzwanie zarówno dla polityki transportowej Polski jak i jego systemu transportowego jak i gestorów ładunków. Stąd też niezmiernie cieszy pojawienie się takiej pozycji książkowej, która przybliża czytelnikowi różnorodne aspekty przewozów intermodalnych, wskazując na ich przyszłość oraz bariery rozwoju - napisała w recenzji prof. dr hab. Zdzisław Kordel, Uniwersytet Gdański, Katedra Gospodarki Przestrzennej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×