27 lutego 2020

Edukacja » Nowości wydawnicze

Truck & Van numer grudniowy

Truck & Van numer grudniowy
W najnowszym wydaniu miesięcznika:
Prawie Shrek
Co może być bardziej zielone od Shreka? Zestaw kubaturowy MB Actros 2545 StreamSpace z zabudową Wecon/Wesob. Shrek to postać z filmu animowanego. Jest duży, silny, należy do stworów, które lubią mokradła i wszelakie obrzydliwości. Ma duże trąbkowate uszy i donośny głos, a jego ciało jest w kolorze zielonym. Jakby nie patrzeć, nasz testowy zestaw ma z nim wiele wspólnego.

Truck & Van numer 10/2015

Mniej samochodu, więcej oszczędności

Do opłat za drogi przyzwyczailiśmy się jak do komarów w lecie. Opędzamy się na różne sposoby, a jednym z nich jest dobrze dobrana ciężarówka. DAF CF 370 Low Deck z zabudową i przyczepą firmy Gniotpol ma ładowność około 17 t. Przy całkowitej objętości zestawu dochodzącej do 120 m3 znakomicie sprawdzi się przy przewozie ładunków stosunkowo lekkich, ale zajmujących dużo miejsca.

Rynek naczep
Rynek naczep i przyczep w tym roku nie zaskoczył. Dobre wskaźniki ekonomiczne potwierdziły się. Jest wzrost i taka tendencja ma się utrzymać również w przyszłym roku. Rok 2014 zakończył się sprzedażą na poziomie nieco ponad 15 tys. sztuk, czyli wzrost wyniósł 7%. Prognozy były bardziej optymistyczne. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę problemy, jakie mieli polscy transportowcy w tym czasie, można śmiało powiedzieć, że był to rok stabilnego wzrostu.

Pojazdy 2016 roku

Znamy już ciężarówkę, pojazd dostawczy, pikapa i autokar roku 2016. Podwójnym wyróżnieniem może się cieszyć Iveco. Międzynarodowe jury składające się z dziennikarzy pism branżowych wybrało: Iveco Eurocargo, Volkswagena Transportera, Nissana NP300 Navara oraz Iveco Magelys. Wyniki ogłoszono podczas targów dla branży przewozowej i transportu miejskiego – Solutrans, odbywających się co dwa lata w Lyonie oraz na wystawie Busworld w Kortrijk.

Windą do nieba
Hydrauliczne platformy załadowcze to urządzenia wspomagające prace przeładunkowe i w znaczący sposób odciążające oraz przyśpieszające pracę ludzką. Są szczególnie przydatne do transportu dystrybucyjnego, ale rynek proponuje też rozwiązania ciężkie i specjalne o nośności od 3000 do 9000 kg. danych Eurostatu wynika, że sektor transportu drogowego jest w Europie zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o ilość przewiezionych towarów wyrażony w miliardach tonokilometrów. Potencjał rozwojowy tego typu transportu ciągle rośnie, a więc wzrastają także oczekiwania co do środków transportu.

Ogumienie/ cięcia

Jak ograniczyć wydatki i zwiększyć marże? Bridgestone zna odpowiedź – trzeba dobrze zadbać o opony! Przewoźnicy muszą się zmagać ze zmieniającymi się cenami paliw, wzrostem cen pojazdów, ograniczeniami związanymi z nowoczesnymi technologiami i zakazami wjazdu obowiązującymi na coraz większych obszarach w miastach. Wszystkie te czynniki wpływają na wzrost kosztów działalności transportowej, czyli uszczuplają budżety firm, zmuszając do baczniejszego przyglądania się kosztom.

Przed wejściem
Nie wystarczy uchylić drzwi. Prawdziwa gościnność sięga daleko za próg domu, hotelu czy firmy. Jej wyrazem może być również samochód.. Opel Vivaro wyrożnia się na drodze. W obecnym wydaniu należy do pojazdów wręcz eleganckich. Przy długości bez mała 5 m jest zwinny jak auto osobowe. Ma nawet pewną przewagę, ponieważ wysoko umieszczone miejsce kierowcy zapewnia ponadprzeciętnie dobrą widoczność. Cichy układ napędowy i przyzwoicie wykończone wnętrze to kolejne zalety, ktore czynią Opla doskonałym opiekunem podróżnych.
Więcej na www.truck-van.pl. Zamów darmową prenumeratę elektroniczną.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×