23 lutego 2020

Edukacja » Nowości wydawnicze

Truck & Van kwiecień 2016

Truck & Van kwiecień 2016
W najnowszym wydaniu miesięcznika Truck & Van:
Pokonywanie dużych odległości z jednostajną prędkością sprawia, że nawet drobne oszczędności urastają do znacznych rozmiarów. Współczesny długodystansowy transport drogowy stara się z tego maksymalnie skorzystać. Wielkie ciężarówki i ich bohaterscy kierowcy.
Wiele osób pracujących dziś w transporcie zaczynało przygodę z nim od obejrzenia Krisa Kristoffersona w „Konwoju” lub Burta Reynoldsa jako „Mistrza Kierownicy” uciekającego razem z Jerrym Reedem. Co najmniej równie barwne perypetie były udziałem kierowców jeżdżących w PRL-u na trasach międzynarodowych, zwłaszcza na Bliski Wschód. Obecnie drzwi do kabiny są już nie tyle zaproszeniem do przygody, co rozkazem objęcia dowodzenia.

Truck & Van nr 3/2016

Razem i osobno
6 kwietnia w ramach European Truck Platoon Challenge 2016 zjechały się do Rotterdamu zintegrowane konwoje sześciu europejskich producentów ciężarówek. Projekt promuje powstanie transeuropejskich korytarzy dla takich konwojów i zachęca do wprowadzenia stosownych zmian w przepisach UE. Inicjatywa ma wsparcie stowarzyszenia producentów samochodów ACEA. Zintegrowane konwoje już od dłuższego czasu są dopuszczone do testów na drogach publicznych.

WTC Sosnowiec zaprasza
Swoją działalność rozpoczął kolejny serwis firmy WTC, autoryzowanego dilera DAF, w województwie śląskim, w Sosnowcu. To już druga inwestycja Grupy DBK w tej lokalizacji. Od kilku lat w tym regionie prężnie działa autoryzowany serwis marki DAF w Rudzie Śląskiej. Rozpoczęcie działalności serwisu w Sosnowcu to dla nas kolejny kamień milowy w rozwoju naszej sieci serwisowo-sprzedażowej WTC oraz całej Grupy DBK. Pragniemy zapewnić klientom jak najlepszy dostęp do naszych usług, czyniąc ich biznes jeszcze bardziej efektywnym. Liczę, że najnowszy punkt serwisowy w Sosnowcu, wraz z doświadczoną stacją w Rudzie Śląskiej, spełnią oczekiwania przedsiębiorców z regionu śląskiego i usprawnią pracę ich firm” – mówi Andrzej Luniak, prezes spółki WTC, należącej do Grupy DBK.

Klimatyzator a grzeje
Klimatyzator to pompa ciepła, czyli urządzenie przepompowujące ciepło z jednej strony na drugą. Z zasady chłodzi, ale na rynku można znaleźć urządzenia mogące pracować odwrotnie. Jeśli więc „klima” grzeje, wcale nie oznacza, że się popsuła. W trakcie pracy chłodniczej, klimatyzator wypompowuje ciepło z wnętrza auta, chłodząc powietrze i oddając ciepło powietrzu zewnętrznemu. W czasie pracy w trybie grzewczym, odbiera ciepło od powietrza na zewnątrz i przekazuje je do wnętrza.
Dobry początek?
Pierwsze targi Warsaw Bus Expo w podwarszawskim Nadarzynie były sporym zaskoczeniem. Dla miłośników autobusów nader pozytywnym. Trwały od 15 do 17 marca br. Dogodne miejsce, dobry dojazd, bezpłatny parking i dużo miejsca w halach. Eksponaty rozstawione przeważnie luźno, przedstawiciele wystawców niezbyt zajęci i łatwo osiągalni. Same autobusy – poezja dla ich amatorów. Rzadkie marki, kilka powrotów sentymentalnych, interesujące pojazdy polskiej produkcji. Jedyne minusy wynikały z braku kilku „grubych ryb” wśród producentów. Wystawcy mogli z kolei narzekać na niedostateczną liczbę zwiedzających.

„Nasza wizja: zero emisji” – pod tym hasłem rozpoczęły się w Hanowerze jazdy testowe trzech autobusów Solaris Urbino 12 electric nowej generacji. Solaris wygrał w ubiegłym roku ogólnoeuropejski przetarg na dostawę systemu transportu bezemisyjnego, tzn. zarówno pojazdów elektrycznych, jak i infrastruktury ich ładowania. Przedsiębiorstwo üstra, które wybrało polską ofertę, już od wielu lat z powodzeniem współpracuje z producentem z Bolechowa. Po ulicach Hanoweru jeżdżą nie tylko pojazdy spalinowe marki Solaris, ale i autobusy hybrydowe, a teraz także elektryczne.
Udar pod prądem
Klucz udarowy 1” to podstawowe narzędzie pracy w warsztacie ciężarówkowym. Zarówno w serwisach oponiarskich, jak i tych specjalizujących się w naprawach podwozi, klucz taki spełnia rolę pierwszego rozgrywającego.
Więcej na www.truck-van.pl. Zamów darmową prenumeratę elektroniczną.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×