21 lutego 2020

Edukacja » Nowości wydawnicze

Handel transgraniczny – nowy poradnik e-Izby

Handel transgraniczny – nowy poradnik e-Izby
Sprzedaż za pośrednictwem internetu otwiera możliwości dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku. Jak zatem skutecznie dotrzeć z ofertą do zagranicznego użytkownika? Jak generować sprzedaż poza granicami kraju bez ryzyka alokacji dużych środków na start? Na co przedsiębiorcy oferujący transgraniczną sprzedaż powinni zwrócić uwagę w kwestii prawa podatkowego? Między innymi na te pytania odpowiadają eksperci e-Izby na łamach poradnika „e-Commerce Polska: Handel transgraniczny”.
- Handel transgraniczny to ogromna szansa dla przedsiębiorców do wyjścia na rynki zewnętrzne. W naszym poradniku, opracowanym przez ekspertów e-Izby, przedsiębiorcy znajdą praktyczną wiedzę dotyczącą kluczowych aspektów związanych z ekspansją międzynarodową w e-commerce, która pozwoli w sposób efektywny przygotować firmę do tej aktywności – informuje Patrycja Sass – Staniszewska, prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.Ekspansja międzynarodowa to naturalny etap rozwoju biznesu, a rynek e-commerce należy do najszybciej rozwijających się na świecie Według predykcji agencji badawczej Nielsen, w 2018 roku wartość transgranicznych transakcji e-commerce na sześciu kluczowych rynkach – Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Brazylia, Chiny i Australia - może wynieść ponad 300 miliardów dolarów. Aby wykorzystać ten potencjał firmy, które decydują się na sprzedaż transgraniczną - obok rozpoznania potrzeb na lokalnych rynkach - powinny w swojej strategii ekspansji dobrze zaplanować aktywności z obszarów:
  • e-logistyka
  • e-marketing
  • e-płatności
  • prawa w aspekcie handlu transgranicznego
  • dostosowania technologii do handlu transgranicznego
Te wszystkie aspekty szczegółowo zostały opisane przez ekspertów Izby Gospodarki Elektronicznej wraz z praktycznymi wskazówkami na łamach poradnika “e-Commerce Polska: Handel transgraniczny”.
Poradnik dostępny jest na stronie e-Izby pod linkiem.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×