Sobota, 29 kwietnia 2017     Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Handel transgraniczny – nowy poradnik e-Izby

Handel transgraniczny – nowy poradnik e-IzbySprzedaż za pośrednictwem internetu otwiera możliwości dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku. Jak zatem skutecznie dotrzeć z ofertą do zagranicznego użytkownika? Jak generować sprzedaż poza granicami kraju bez ryzyka alokacji dużych środków na start? Na co przedsiębiorcy oferujący transgraniczną sprzedaż powinni zwrócić uwagę w kwestii prawa podatkowego? Między innymi na te pytania odpowiadają eksperci e-Izby na łamach poradnika „e-Commerce Polska: Handel transgraniczny”.
- Handel transgraniczny to ogromna szansa dla przedsiębiorców do wyjścia na rynki zewnętrzne. W naszym poradniku, opracowanym przez ekspertów e-Izby, przedsiębiorcy znajdą praktyczną wiedzę dotyczącą kluczowych aspektów związanych z ekspansją międzynarodową w e-commerce, która pozwoli w sposób efektywny przygotować firmę do tej aktywności – informuje Patrycja Sass – Staniszewska, prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.
Ekspansja międzynarodowa to naturalny etap rozwoju biznesu, a rynek e-commerce należy do najszybciej rozwijających się na świecie Według predykcji agencji badawczej Nielsen, w 2018 roku wartość transgranicznych transakcji e-commerce na sześciu kluczowych rynkach – Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Brazylia, Chiny i Australia - może wynieść ponad 300 miliardów dolarów. Aby wykorzystać ten potencjał firmy, które decydują się na sprzedaż transgraniczną - obok rozpoznania potrzeb na lokalnych rynkach - powinny w swojej strategii ekspansji dobrze zaplanować aktywności z obszarów:
X Polecamy artykuł:
Komfort klasy TIR

  • e-logistyka
  • e-marketing
  • e-płatności
  • prawa w aspekcie handlu transgranicznego
  • dostosowania technologii do handlu transgranicznego
Te wszystkie aspekty szczegółowo zostały opisane przez ekspertów Izby Gospodarki Elektronicznej wraz z praktycznymi wskazówkami na łamach poradnika “e-Commerce Polska: Handel transgraniczny”.
Poradnik dostępny jest na stronie e-Izby pod linkiem.
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?