20 lutego 2019

Edukacja » Nowości wydawnicze

Truck & Van nr 2/2017

Truck & Van nr 2/2017
W najnowszym wydaniu Truck & Van
Rekord W roku 2016 padł rekord. Zarejestrowano w Polsce najwięcej nowych pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 6 t w historii. Mimo chronicznego braku kierowców i trudności związanych z płacą minimalną w Niemczech czy we Francji, polskie firmy transportowe nadal rządzą na rynku europejskich przewozów towarowych. Plusy wyparły minusy. Wysoki kurs euro w powiązaniu z niską ceną oleju napędowego pozwoliły więcej zarobić. A dodatkowe fundusze trzeba było zainwestować, bo zleceń nie brakuje. Rosnące zapotrzebowanie na transport drogowy w Europie i konkurencyjność polskich przewoźników na tym rynku umocniły naszą pozycję. Mimo słabnącego PKB firmy transportowe nie mogły narzekać.Z zimowym rodowodem Czy warto bać się zimy na drogach? A może lepiej ją okiełznać. Scania oswaja klientów ze śniegiem i lodem, dając im okazję do sprawdzenia swoich pojazdów podczas jazd testowych w samym sercu zimy. To właśnie Scania Winter. W Skandynawii zima nie zaskakuje ani drogowców, ani kierowców. Dla nich jest niemal pewne, że ruszając codziennie rano w trasę, przyjdzie im zmierzyć się z mniejszą lub większą warstwą śniegu i lodu pod kołami. W tym codziennym zmaganiu człowieka z naturą niezbędne są odpowiednie narzędzia. Najlepiej, jeśli ich twórcy również wywodzą się z tych samych stref klimatycznych.

20 lat wspinaczki
Pod koniec stycznia Continental świętował 20-lacie działalności w Polsce. W tym czasie firma pięciokrotnie zwiększyła zatrudnienie, potroiła liczbę marek w ofercie, osiągnęła rekordowy obrót na poziomie ponad miliarda złotych rocznie i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek opon w Polsce. Dystrybucję produktów koncernu Continental rozpoczęto w Polsce w 1911 roku w Warszawie. W latach 20. powstały kolejne punkty w Katowicach, Lwowie i Poznaniu, by przez kolejną dekadę prowadzić sprzedaż ogumienia oraz wyposażenia dla warsztatów oponiarskich. W pierwszej połowie lat 90. sprzedaż opierała się na bezpośrednim imporcie opon przez indywidualnych dystrybutorów.
Nowe czynniki
Agregaty do transportu chłodniczego wstąpiły na ścieżkę rozwoju wytyczoną przez przepisy o ochronie klimatu – głównie o zapobieganiu efektowi cieplarnianemu. Nowości z IAA ujawniają, jak odbije się to na użytkownikach. Obowiązujące od 2015 roku w Unii Europejskiej przepisy o F-gazach ustalają sposoby zapobiegania ich emisji oraz stosowania, odzysku i niszczenia, warunki wprowadzania na rynek produktów i sprzętu wykorzystującego HFC oraz limity wprowadzania tych substancji na teren Unii. Wprowadzają również zakaz umyślnej emisji HFC. W praktyce zrodziła się konieczność podniesienia kwalifikacji operatorów urządzeń oraz pracowników serwisów wg nowych wymogów, a także prowadzenia bardziej szczegółowej dokumentacji.

Wirtualny portfel
Gotówka stała się passe. Dzisiaj nawet za bułkę można zapłacić kartą, również kredytową. Tym bardziej nie dziwi popularność kart paliwowych. W przypadku firm transportowych, których pojazdy przemierzają tysiące kilometrów, taka forma płatności może nie tylko być wygodna, ale pozwala oszczędzać i wyjść cało z opresji. W zależności od rodzaju transportu, pojazdu i kierunków, w które je wysyłamy, można zdecydować się na odpowiednią ofertę. Na rynku do wyboru mamy karty niezależne od koncernów paliwowych lub te, które są ściśle z nimi powiązane. Największy zasięg oferują niezależne firmy. Ich karty honorowane są na większości stacji paliwowych w całej Europie. Karty przypisane do konkretnego brendu w naturalny sposób mają ograniczone możliwości pod tym względem, ale mogą zaoferować za to większe rabaty.

Po kłopocie
Zużyty akumulator jest zbudowany w części z silnie trującego ołowiu. Dlatego tak ważne jest, aby trafił w odpowiednie ręce – firmy lub organizacji, które posiadają uprawnienia do zbiórki, transportu i recyklingu. Bio Service jest tutaj pomocny. Więcej informacji na www.truck-van.pl. Zachęcamy do darmowej prenumeraty elektronicznej.
Więcej informacji na www.truck-van.pl.
Zachęcamy do darmowej prenumeraty elektronicznej.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×