22 czerwca 2018

Edukacja » Uczelnie

Bohaterskie zmagania logistyków w WSL

Bohaterskie zmagania logistyków w WSLJak optymalnie obsłużyć wymagającego klienta? Jak zachować przy tym bezpieczeństwo i wysoką jakość usług? Tego i wiele więcej dowiedzieli się uczestnicy konferencji pt. „Transporters – bohaterskie zmagania logistyka”, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki oraz firmę PEKAES SA.
Ponad czterystu uczestników – studentów i uczniów szkół średnich porwała tematyka funkcjonowania branży transportowej. 23 września, w Wyższej Szkole Logistyki gościli eksperci w tej dziedzinie – menedżerowie operacyjni z firmy Pekaes i Spedcont, którzy szczegółowo omówili swoje codzienne wyzwania, trudności i zawodowe zwycięstwa.
W WSL wystąpili: Maja Kuryłło - dyrektor personalny, Kajetan Jagłowski - dyrektor spedycji morskiej i lotniczej, Dariusz Czech - dyrektor spedycji całopojazdowej Krajowej, Łukasz Sadowski - dyrektor drobnicy krajowej oraz Ireneusz Marczak, menedżer ds. operacyjnych Spedcont.
Każdy z prelegentów odpowiada w firmie za inny rodzaj transportu, dla każdego z nich logistyka to sztuka rozwiązywania problemów. To poszukiwanie rozwiązań – optymalnych dla klienta i dla firmy. W rolę poszukiwaczy mieli okazję wcielić się także uczestnicy konferencji. W formie otwartej debaty, pod okiem dyrektorów, młodzi logistycy proponowali rozwiązania dla wymagającego klienta, który planował transport hiszpańskich płytek ceramicznych. Optymalną drogę i sposób obsługi wspólnymi siłami znaleźli uczniowie, dyrektorzy oraz redaktor Adam Błuś, który wcielił się w rolę klienta.
Rozwijające doświadczenie, które w krótkim czasie zobrazowało, jak wygląda codzienne funkcjonowanie globalnego operatora logistycznego wzbudziło ogromne zainteresowane uczestników. Aktywność uczniów, proponowane przez nich optymalizacje i pomysły zostały nagrodzone przez firmę Pekaes, a fakt, że całość obserwowała dyrektor personalna firmy, z pewnością wpłynął korzystnie na elokwencję i zaangażowanie przyszłych logistyków.


Ambicja i zaangażowanie to cechy, które w swym wystąpieniu jako istotne podkreśliła Maja Kuryłło, dyrektor personalny, omawiając warunki rekrutacyjne, jakie stawia przed kandydatami Pekaes. Co ważne dla uczestników spotkania, firma otwarta jest na osoby początkujące w branży logistycznej, które w Pekaesie mogą stawiać swoje pierwsze zawodowe kroki i uczyć się od najlepszych.
- Dzisiejsza konferencja to ponad trzy godziny dzielenia się doświadczeniem, intensywne, pełne ciekawostek wystąpienia i wiedza, której próżno szukać w szkolnych podręcznikach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Cieszymy się, że w konferencjach z cyklu Logmeeting tak chętnie i licznie biorą udział eksperci z firm partnerskich. Ich zaangażowanie to inwestycja w przyszłość logistycznej kadry w Polsce.
X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii

Wyższa Szkoła Logistyki i firma Pekaes planują wspólnie szereg przedsięwzięć na rzecz jakości kształcenia i upowszechniania praktycznej wiedzy logistycznej. Obecnie Pekaes jest jednym ze sponsorów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz członkiem Klubu Partnera WSL.
Konferencje z cyklu Logmeeting – spotkania i warsztaty w WSL organizowane są z myślą o początkujących logistykach – uczniach szkół średnich, kształcących w zawodach technik logistyki technik spedytor oraz studentach. Celem spotkań z praktykami jest popularyzacja logistyki i zwiększanie motywacji do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie. W spotkaniach biorą udział specjaliści i menedżerowie, którzy dzielą się swym doświadczeniem i inspirują młodych ludzi do rozwoju w wymarzonym zawodzie.

Alicja Gruszczyńska
rzecznik prasowy WSL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×