19 sierpnia 2017

Edukacja » Uczelnie

Bohaterskie zmagania logistyków w WSL

Bohaterskie zmagania logistyków w WSLJak optymalnie obsłużyć wymagającego klienta? Jak zachować przy tym bezpieczeństwo i wysoką jakość usług? Tego i wiele więcej dowiedzieli się uczestnicy konferencji pt. „Transporters – bohaterskie zmagania logistyka”, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki oraz firmę PEKAES SA.
Ponad czterystu uczestników – studentów i uczniów szkół średnich porwała tematyka funkcjonowania branży transportowej. 23 września, w Wyższej Szkole Logistyki gościli eksperci w tej dziedzinie – menedżerowie operacyjni z firmy Pekaes i Spedcont, którzy szczegółowo omówili swoje codzienne wyzwania, trudności i zawodowe zwycięstwa.
W WSL wystąpili: Maja Kuryłło - dyrektor personalny, Kajetan Jagłowski - dyrektor spedycji morskiej i lotniczej, Dariusz Czech - dyrektor spedycji całopojazdowej Krajowej, Łukasz Sadowski - dyrektor drobnicy krajowej oraz Ireneusz Marczak, menedżer ds. operacyjnych Spedcont.
Każdy z prelegentów odpowiada w firmie za inny rodzaj transportu, dla każdego z nich logistyka to sztuka rozwiązywania problemów. To poszukiwanie rozwiązań – optymalnych dla klienta i dla firmy. W rolę poszukiwaczy mieli okazję wcielić się także uczestnicy konferencji. W formie otwartej debaty, pod okiem dyrektorów, młodzi logistycy proponowali rozwiązania dla wymagającego klienta, który planował transport hiszpańskich płytek ceramicznych. Optymalną drogę i sposób obsługi wspólnymi siłami znaleźli uczniowie, dyrektorzy oraz redaktor Adam Błuś, który wcielił się w rolę klienta.
Rozwijające doświadczenie, które w krótkim czasie zobrazowało, jak wygląda codzienne funkcjonowanie globalnego operatora logistycznego wzbudziło ogromne zainteresowane uczestników. Aktywność uczniów, proponowane przez nich optymalizacje i pomysły zostały nagrodzone przez firmę Pekaes, a fakt, że całość obserwowała dyrektor personalna firmy, z pewnością wpłynął korzystnie na elokwencję i zaangażowanie przyszłych logistyków.


Ambicja i zaangażowanie to cechy, które w swym wystąpieniu jako istotne podkreśliła Maja Kuryłło, dyrektor personalny, omawiając warunki rekrutacyjne, jakie stawia przed kandydatami Pekaes. Co ważne dla uczestników spotkania, firma otwarta jest na osoby początkujące w branży logistycznej, które w Pekaesie mogą stawiać swoje pierwsze zawodowe kroki i uczyć się od najlepszych.
- Dzisiejsza konferencja to ponad trzy godziny dzielenia się doświadczeniem, intensywne, pełne ciekawostek wystąpienia i wiedza, której próżno szukać w szkolnych podręcznikach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Cieszymy się, że w konferencjach z cyklu Logmeeting tak chętnie i licznie biorą udział eksperci z firm partnerskich. Ich zaangażowanie to inwestycja w przyszłość logistycznej kadry w Polsce.
Wyższa Szkoła Logistyki i firma Pekaes planują wspólnie szereg przedsięwzięć na rzecz jakości kształcenia i upowszechniania praktycznej wiedzy logistycznej. Obecnie Pekaes jest jednym ze sponsorów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz członkiem Klubu Partnera WSL.
Konferencje z cyklu Logmeeting – spotkania i warsztaty w WSL organizowane są z myślą o początkujących logistykach – uczniach szkół średnich, kształcących w zawodach technik logistyki technik spedytor oraz studentach. Celem spotkań z praktykami jest popularyzacja logistyki i zwiększanie motywacji do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie. W spotkaniach biorą udział specjaliści i menedżerowie, którzy dzielą się swym doświadczeniem i inspirują młodych ludzi do rozwoju w wymarzonym zawodzie.

Alicja Gruszczyńska
rzecznik prasowy WSL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×