Piątek, 28 kwietnia 2017     Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Dachser po raz kolejny wspiera Olimpiadę Logistyczną

Dachser po raz kolejny wspiera Olimpiadę LogistycznąDachser, polska organizacja reprezentująca działającego globalnie operatora logistycznego, po raz piąty została partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w której co roku biorą udział tysiące młodych ludzi. Firma Dachser najlepszych uczestników olimpiady zaprasza na płatne, dwuletnie staże.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych przygotowujących przyszłych techników spedytorów i logistyków. Cele, jakie przyświecają jej organizatorom, to rozbudzenie zainteresowania logistyką wśród młodych ludzi oraz włączenie się w proces edukacji w szkołach średnich i policealnych. Olimpiada organizowana jest od 2008 roku i co roku bierze w niej udział coraz większa liczba młodzieży.
W ostatniej edycji 2014/2015 uczestniczyło blisko 7,5 tysiąca uczniów.


A najlepszy był Paweł Krawczyk z Oławy...

- Partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jesteśmy już po raz piąty. To jedno z lepszych przedsięwzięć na naszym rynku edukacji logistycznej. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, z którą współpracujemy od lat, dzięki temu konkursowi wiedzy ma ogromny wpływ na poprawę jakości kształcenia młodych logistyków w polskich szkołach średnich – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce. Olimpiada logistyczna wyłoniła wielu zdolnych, młodych ludzi pragnących związać swoją przyszłość zawodową z logistyką. Wielu z nich zaprosiliśmy do udziału w naszym autorskim programie stażowym, trwającym dwa lata – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.
Stażyści Dachser otrzymują wynagrodzenie i uczą się podstaw logistyki nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce, pracując po kilka miesięcy w różnych działach firmy. Najczęściej po zakończeniu stażu otrzymują propozycję stałego zatrudnienia. W ten sposób firma pozyskała już kilkunastu pracowników, świetnie znających nie tylko zagadnienia związane z logistyką i spedycją, a także organizację Dachser.

VIII edycja olimpiady
Pierwszy etap tegorocznej olimpiady na poziomie szkół średnich odbędzie się 7 października. Wyniki zostaną ogłoszone 30 października, a drugi etap, okręgowy, zaplanowano na 1 grudnia. Trzeci etap, będący już finałem, odbędzie się 4 marca 2016 roku. Wyniki poznamy 21 marca, a gala, na której zostaną ogłoszone i wręczone zostaną nagrody, odbędzie się 15 kwietnia. Partnerem oficjalnym olimpiady jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a partnerami merytorycznymi: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Firma Dachser jest złotym partnerem przedsięwzięcia.
jagr./Dachser
na zdjęciu: zwycięzca – Paweł Krawczyk, najlepszy młody logistyk w Polsce to uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie.
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?