22 czerwca 2018

Edukacja » Uczelnie

Ruszyła VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Ruszyła VIII Ogólnopolska Olimpiada LogistycznaPonad 8 tysięcy uczniów na starcie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
7 października ruszyła VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ponad 8300 uczniów z całej Polski. Organizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki turniej wiedzy to dla wielu młodych ludzi początek kariery w wymarzonym zawodzie.
W 294 szkołach w całej Polsce, punktualnie o godzinie 11:00 uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie olimpijskich testów, które otworzyć mają drogę do zwycięstwa w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.  W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedź na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej, przewidzianej podstawą programową dla zawodu technik logistyk i technik spedytor.
W turnieju udział biorą szkoły z całej Polski, są to najczęściej technika logistyczne i spedycyjne. Największą reprezentację wystawił w tym roku Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, gdzie swoich sił próbuje ponad 130 uczniów. Za organizację zawodów I stopnia odpowiadają komitety szkolne, złożone z nauczycieli i dyrekcji, a sprawną obsługę wysyłek pomiędzy komitetami a organizatorem zapewnia DPD Polska.
Wyniki szkolnych eliminacji znane będą do końca października. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zestawem pytań w I etapie, spotkają się na zawodach okręgowych, które odbędą się 1 grudnia. Po II etapie znany będzie skład finału, czyli ok. 50 najlepszych młodych logistyków w kraju, którzy zawalczą o olimpijskie podium podczas III etapu, 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
- Przed olimpijczykami jeszcze długa droga do finału, ale na pewno warto się poświęcić nauce logistyki – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Kariery edukacyjne i zawodowe dotychczasowych uczestników olimpiady są najlepszym dowodem na to, że opłaca się chcieć.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Organizację olimpiady na ogólnopolską skalę umożliwia zaangażowanie sponsorów i fundatorów nagród. VIII edycję wspierają Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, JAS-FBG, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, Transics International, STILL Polska oraz Sponsorzy Srebrni: DHL i PKN Epal.

Alicja Gruszczyńska
rzecznik prasowy WSL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×