22 czerwca 2018

Edukacja » Uczelnie

Nauka pasuje do biznesu

Nauka pasuje do biznesuWSIiZ podpisuje kontrakt z kolejną dużą firmą
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania będzie współpracować z krajowym liderem rynku transportu, spedycji i usług logistycznych. OMEGA Pilzno została partnerem strategicznym realizowanego na uczelni kierunku logistyka. Studenci i absolwenci WSIiZ będą mogli m.in. odbywać w niej praktyki i staże.
Zbliżenie do siebie światów nauki i biznesu jest podstawą innowacyjnej gospodarki, którą staramy się zbudować w Polsce. Z tego powodu rzeszowska WSIiZ od czasu powstania stawia przed sobą za zadanie nawiązywanie współpracy z innowacyjnymi i prężnie rozwijającymi się firmami.
- Przedsiębiorca zyskuje nowe rozwiązania technologiczne, odpowiednio wykwalifikowaną kadrę i dostęp do najnowszych badań. Uczelnia zaś, oprócz rozwoju naukowego studentów i pracowników, zyskuje doświadczenie ze strony przedstawicieli świata biznesu w obszarze dydaktyki, jakości kształcenia i kierunku prac naukowo-badawczych – wymienia atuty partnerstwa dla obu stron prof. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


Ruszyła VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

- Mamy duże ambicje rozwojowe, a bez wykwalifikowanej kadry nie będziemy w stanie realizować naszych celów – tłumaczy Adam Godawski, prezes OMEGA Pilzno. Przedsiębiorstwo nie ukrywa możliwości zatrudniania najlepszych studentów WSIiZ. – Oczekujemy wykwalifikowanych, dobrych i ambitnych kandydatów, którzy w przyszłości będą tę firmę rozwijać – mówi prezes Godawski.

Kształcenie praktyczne

Wiele na podpisaniu umowy zyskają studenci logistyki. Pracownicy OMEGA Pilzno, czyli praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży TSL, przejrzą i zaktualizują efekty kształcenia i program studiów kierunku. Poprowadzą także wybrane zajęcia i szkolenia dodatkowe, np. certyfikowane warsztaty z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania wspomagającego procesy logistyczne. Efektem partnerstwa będzie również cykl wykładów otwartych pt. „Firmy i osobowości logistyki” w ramach działalności Logistycznego Koła Naukowego LOGIKON.
Ponadto OMEGA Pilzno przygotuje plany staży i praktyk dla studentów i absolwentów WSIiZ. Uczelnia kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne, dlatego studenci logistyki będą realizować programy praktyk w wymiarze 480 godzin. W trakcie praktyki  zapoznają się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, a także będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i materiałów, niezbędnych do  napisania pracy dyplomowej.
OMEGA Pilzno na mocy podpisanej umowy skorzysta m.in. z najnowszych wyników badań i doradztwa kadry naukowej WSIiZ, innowacyjnych rozwiązań informatycznych, ponad 80 laboratoriów specjalistycznych i wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu.
OMEGA Pilzno
Grupa OMEGA Pilzno to krajowy lider i liczący się gracz na międzynarodowym rynku TSL. Od ponad 20 lat specjalizuje się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych. Oferuje: przewozy międzynarodowe i krajowe flotą transportową renomowanych marek (700 samochodów ciężarowych), autoryzowany serwis samochodów ciężarowych VOLVO i MAN oraz stację wymiany opon. Do Grupy OMEGA Pilzno należy Gdyński Oddział Celno-Portowy oferujący pełną obsługę celno-portową kontenerów i transport intermodalny. Do Grupy OMEGA Pilzno zaliczamy również PP PKS Towarowy w Rzeszowie proponujący w ofercie: międzynarodowy transport drogowy, stację benzynową, stację diagnostyczną. OMEGA Pilzno jako operator logistyczny świadczy kompleksowe usługi w zakresie logistyki i magazynowania w ramach Podkarpackiego Parku Logistycznego. Składają się na niego magazyny w: Mokrzcu, Podgrodziu i nowy magazyn w Jasionce, który już w listopadzie zostanie oddany do użytku – łącznie ponad 70 tys. m2 powierzchni.
OMEGA Pilzno rozpoczęła w tym roku realizację programu „Akademia OMEGA. Program edukacji i rozwoju specjalistów logistyki”. Jest on skierowany głównie do uczniów i studentów kształcących się na kierunkach poszukiwanych w branży Transport-Spedycja-Logistyka.
jagr./WSIiZ

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×