19 czerwca 2018

Edukacja » Uczelnie

Inżynier to brzmi dumnie – Absolutorium WSL

Inżynier to brzmi dumnie – Absolutorium WSLUroczyste zakończenie studiów przeżywali w sobotnie przedpołudnie absolwenci studiów inżynierskich i magisterskich Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im wzruszeni rodzice i przyjaciele oraz liczne grono wykładowców i pracowników uczelni.
Długo wyczekiwany, podniosły moment, zwieńczenie wielu miesięcy nauki i pracy nad sobą – tym dla kilkuset absolwentów WSL była sobotnia uroczystość.
Zakończenie studiów wywołało wiele pozytywnych emocji, wzruszeń i wspomnień. Lata spędzone wspólnie na uczelni, egzaminacyjne zmagania i kolejne studenckie wyzwania wyraźnie zintegrowały młodych logistyków.


Logistyczna pasja na miarę zwycięstwa

Szczególna więź połączyła ich także z uczelnią – Wyższą Szkołą Logistyki, z którą przyszło im się symbolicznie pożegnać. Wielu rozpoczęło tu swoją karierę zawodową, stawiało pierwsze kroki na praktykach czy stażach, optymalnie wykorzystując czas studiów. Taką postawę w swym absolutoryjnym przemówieniu docenił rektor WSL, prof. zw. dr. hab. Andrzej Korzeniowski, zapewniając absolwentów o dalszym wsparciu ze strony uczelni.


Za dotychczasową pomoc w rozwijaniu pasji, zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności promotorom i wykładowcom, a przede wszystkim rodzinom i bliskim owacjami na stojąco podziękowali „świeżo upieczeni” inżynierowie i magistrowie.
Ci, którzy wyróżnili się w trakcie studiów wynikami w nauce i zaangażowaniem w życie uczelni odebrali szczególne podziękowania z rąk Władz Uczelni. Wśród inżynierów najwyższą średnią ocen osiągnęli: Anna Dubińska, Artur Niciejewski i Albert Dąbkowski – docenieni także za aktywną pracę na rzecz SNKL Corlog oraz Ilona Grzyb i Paweł Śliwiński. Najlepsze wyniki w nauce na studiach II stopnia osiągnęli: Piotr Kmiecik, Olga Szymańska, Agnieszka Kroczyńska, Magdalena Tobółka oraz Angelika Majas.


- Absolutorium to szczególny dzień nie tylko dla studentów, ale także dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych Wyższej Szkoły Logistyki, którzy mieli udział w rozwijaniu pasji i wspieraniu rozwoju inżynierów i magistrów, odbierających dziś absolutorium – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL.  - Z dumą i nadzieją patrzymy, jak powoli zaczynają się spełniać ich plany i marzenia o karierze logistyka”.
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu w ciągu 15 lat działania wykształciła już niemal 12 tys. absolwentów. Od 2010 roku prowadzi studia inżynierskie na kierunku logistyka, które każdego roku wybiera niemal 1/3 kandydatów.

Alicja Gruszczyńska
 rzecznik prasowy WSL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×