19 sierpnia 2017

Edukacja » Uczelnie

Wyższa Szkoła Logistyki poszerza ofertę studiów podyplomowych

Wyższa Szkoła Logistyki poszerza ofertę studiów podyplomowychKompetencje menedżera w biznesie – to nowy kierunek studiów podyplomowych w ofercie Wyższej Szkoły Logistyki. Od roku akademickiego 2016/2017 uczelnia będzie doskonalić kompetencje osób zarządzających przedsiębiorstwami, menedżerów oraz pracowników, którzy chcieliby podjąć pracę na stanowiskach kierowniczych.
Najważniejszym atutem studiów ma być ich praktyczny wymiar.
Program studiów Kompetencje menedżera w biznesie ma skupiać się na najważniejszych obszarach kompetencji nowoczesnego menedżera, przygotowując go do efektywnego zarządzania operacyjnego w przedsiębiorstwie.


Polskie studentki w finale prestiżowego konkursu

Praktyczny wymiar studia zyskają dzięki planowi zajęć, opracowanemu w oparciu o międzynarodowe doświadczenia liderów biznesu oraz wnikliwą analizę kompetencji kluczowych w zarządzaniu. Wszystkie wykłady prowadzone będą przez praktyków, którzy omawiane zagadnienia będą w stanie przedstawić w sposób kompleksowy i wyczerpujący, dzięki własnym doświadczeniom.
Potrzebę uruchomienia studiów podyplomowych o tym profilu tłumaczy Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki -  Zdiagnozowaliśmy najistotniejsze kompetencje sprawnego menedżera i trudności ograniczające rozwój osób zarządzających pracownikami. Dobraliśmy kadrę wykładową opierając ją wyłącznie na praktykach z biznesu, którzy jednocześnie mają doskonałe umiejętności przekazywania wiedzy. Tak powstał program studiów podyplomowych, które skupiają się wyłącznie na tym, co najistotniejsze w zarządzaniu zespołem. Jeżeli przyjąć, że w rozwoju menedżerskim ludzie mają pewne ograniczenia w samorozwoju, które są niczym choroba – to te studia są szczepionką na to, co może Cię spotkać. To kompendium kompetencji umożliwiające skok rozwojowy w zarządzaniu.
Program studiów podyplomowych Kompetencje menedżera w biznesie podzielony będzie na 5 bloków tematycznych: zarządzanie w otoczeniu biznesowym, zarządzanie w przedsiębiorstwie, sztuka przywództwa – zarządzanie zespołem, dojrzałość menedżera – zarządzanie sobą oraz sztuka bycia menedżerem – wyzwania menedżerskie. Wszystkie przedmioty będą prowadzone w innowacyjny sposób, a egzaminy i zaliczenia zastąpione zostaną pracą indywidualną i grupową podczas zajęć oraz przygotowywaniem i realizacją praktycznych projektów.
- W dzisiejszych realiach biznesowych, umiejętność skutecznego wykorzystywania potencjału ludzi staje się wyznacznikiem najlepszych i najbardziej skutecznych managerów. Już nie wystarczy być ekspertem od procesu, by osiągnąć sukces. To efektywne wykorzystywanie potencjału pracowników i współpracowników tworzy przestrzeń do innowacyjnych rozwiązań i daje szansę na wyprzedzenie konkurencji – podkreśla Dagmara Głowacka, współtwórczyni programu studiów Kompetencje menedżera w biznesie, globalny dyrektor ds. logistyki w firmie Kongsberg Automotive i dyplomowany coach.
X Polecamy artykuł:
Przestroga Czerwonej Królowej

Ukończenie programu studiów pozwoli rozwinąć wszechstronne kompetencje i zyskać nowe umiejętności. Pomoże poznać psychologiczne aspekty zarządzania i sposoby rozwiązywania konfliktów w przedsiębiorstwie, zdobyć wiedzę na temat budowania zespołu, doskonalić sztukę wystąpień publicznych, zgłębić zasady savoir vivre w biznesie oraz skuteczne metody motywowania pracowników. To obowiązkowe studia podyplomowe dla tych wszystkich, którzy chcą poszerzać i doskonalić umiejętności niezbędne we współczesnej pracy menedżera.
Agnieszka Nejman
WSL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×