16 stycznia 2019

Edukacja » Uczelnie

Z Poznania przez Teheran do Barcelony

Z Poznania przez Teheran do Barcelony
W czwartek, 25 maja 2017 roku, podczas odbywającej się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu konferencji LogIdeas, zostały wręczone nagrody w konkursie logistycznym „Z Warszawy do Teheranu, ale jak?”.
Organizatorem konkursu, w którym wzięło udział czternaście dwuosobowych zespołów złożonych ze studentów Wyższej Szkoły Logistyki, była firma Ekol Logistics. Zadaniem przyszłych logistyków było przetransportowanie 33 palet bądź kontenera ze stolicy Polski do Teheranu, stolicy Iranu. Jury, złożone z pracowników naukowych WSL oraz przedstawicieli Ekol Logistics, premiowało niskie koszty transportu i intermodalność, czyli skorzystanie z różnych środków transportu.Grupa Ekol Logistics działa od 1990 roku i dzisiaj ma swoje centra logistyczne w piętnastu krajach, m.in. w Turcji, Polsce, Niemczech, Grecji, Francji i Hiszpanii. Obecnie Grupa Ekol Logistics zatrudnia 6,5 tys. pracowników i dysponuje 5,5 tys. własnych środków transportu, w tym sześcioma statkami typu Ro-Ro. W Polsce firma ma sześć oddziałów, a jej centrala mieści się w Sosnowcu. 
X Polecamy artykuł:
Inflacja hamuje zgodnie z planem

Zwycięzcą konkursu okazał się zespół w składzie Sara Grodzka i Mateusz Kaiser. W nagrodę triumfatorzy rywalizacji spędzą cztery dni w Barcelonie. Fundatorem nagrody jest Ekol Logistics.
 
Piotr Gajdziński
Rzecznik prasowy
Wyższa Szkoła Logistyki

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×