Sobota, 29 kwietnia 2017     Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Studenci gotowi do pracy w TSL?

Studenci gotowi do pracy w TSL?43 uczelnie i szkoły z profilem logistyka wzięły udział w kolejnej edycji Akademickiego Turnieju TransEdu, będącego częścią programu edukacyjnego, wdrożonego przez project managerów systemu Trans.eu.
W każdym semestrze, studenci i uczniowie logistyki w Polsce sprawdzają swoje siły w grze TransEdu, opartej na działaniu systemu Trans.eu po czym rozwiązują test wiedzy z zakresu Logistyki, Transportu i Spedycji.
W tej odsłonie pojawiły się także pytania w języku angielskim. Tak jak w poprzednich edycjach, czołowe miejsca zajęli studenci, którzy udzielają się w kołach naukowych i wykazują się znajomością zarówno twardych, jak i miękkich kompetencji.


Szkolnictwo dualne w Invest-Parku

Finaliści oprócz nagród i certyfikatów dostaną oferty płatnych staży w przedsiębiorstwach branży TSL.
Piotr Lisiak, który zajął 3. miejsce jest studentem III roku logistyki na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Właśnie rozpoczął współpracę z kołem naukowym. - Celuję w branżę TSL i problematykę z nią związaną. Ale najbardziej z logistyki „kręci” mnie transport miejski (organizacja i funkcjonowanie komunikacji miejskiej) - powiedział finalista.
Anna Łagodzińska, reprezentantka Politechniki Śląskiej w Katowicach mówi o zainteresowaniu procesami planowania oraz systemami logistycznymi w przedsiębiorstwach. Zapytana mówi: Interesują mnie głównie zagadnienia dotyczące transportu drogowego. Anna, która zajęła drugie miejsce w Turnieju jest studentką III roku Transportu.


Najlepszym wynikiem obu etapów rywalizacji popisała się Agnieszka Skrobosz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie działa czynnie jako prezes koła naukowego SKNL AElogic. W rozmowie zdradza: Do moich głównych zadań należy organizacja i prowadzenie spotkań członków koła, organizowanie różnego rodzaju inicjatyw (wykładów otwartych, spotkań z praktykami biznesu, wycieczek dla koła), organizacja naszej Konferencji Logistyka wokół Nas, czynny udział w konferencjach naukowych organizowanych przez inne SKN-y oraz motywowanie i zachęcanie członków do działania oraz głębszego poznawania logistyki. Z zakresu logistyki interesuję się nowoczesnymi technologiami oraz systemami informatycznymi w magazynowaniu i transporcie.
X Polecamy artykuł:
Serbia - zezwolenia na przewozy

Przedstawiamy wyniki pierwszych 30 miejsc, punktowanych certyfikatami znajomości systemu Trans i wiedzy z zakresu logistyki transportu drogowego.

 
Program TransEdu istnieje od 2012 roku, w odpowiedzi na potrzeby uczelni wyższych, które wprowadziły kierunek logistyczny. Udział w programie, wykładach i szkoleniach jest nieodpłatny, a aplikację TransEdu można ściągnąć ze strony edu.trans.eu. Akademicki Turniej TransEdu rozgrywany jest w każdym semestrze. Wziąć w nim udział może każdy student/ uczeń logistyki w Polsce.
źr. transedu
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?