21 kwietnia 2018

Edukacja » Życie studenckie

Trzy zespoły z Polski w drugiej rundzie "Pomysły z polotem”

Trzy zespoły z Polski w drugiej rundzie "Pomysły z polotem” Studenci Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych przez 100 dni będą pracować pod okiem ekspertów z Airbusa nad swoimi innowacyjnymi pomysłami
Po szczegółowym przeanalizowaniu ponad 500 pomysłów przez jury złożone z ponad 50 ekspertów i innowatorów, Airbus wybrał 100 zespołów, reprezentujących 48 krajów, które przeszły do drugiej rundy czwartej edycji konkursu „Pomysły z polotem” organizowanego pod patronatem UNESCO.
Spośród 100 zespołów, które znalazły się w 2, rundzie – 3 drużyny: z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (łącznie 11 studentów) reprezentować będzie Polskę w konkursie na najlepsze innowacje w branży lotniczej i powalczy o główną nagrodę 30 tys.


Pomysły z polotem

Do konkursu zgłosiło się w sumie 518 zespołów (łącznie 2146 studentów) z 90 krajów.
Każdemu z zespołów zostaną teraz przydzieleni mentorzy i eksperci Airbusa, którzy przez 100 dni będą pomagać im w rozwijaniu pomysłów i dzielić się wiedzą o praktycznych ograniczeniach w branży lotniczej. Do finały przejdzie tylko pięć zespołów, które zaprezentują swoje pomysły podczas imprezy na żywo w zakładach Airbusa w maju 2015 r. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 euro, a zdobywcy drugiego miejsca - 15 000 euro.

Tym, co odróżnia „Pomysły z polotem” od innych międzynarodowych konkursów studenckich, jest głębokie zaangażowanie pracowników Airbusa. Wśród mentorów i ekspertów znajdują się specjaliści nietechniczni, a także inżynierowie i znawcy branży lotniczej.
Airbus kładzie szczególny nacisk na różnorodność, dlatego 71 proc. zespołów łączy studentów różnych narodowości, kierunków albo płci, co według firmy stanowi kluczowy składnik innowacyjności.
- Jestem pod wielkim wrażeniem różnorodności zespołów, które w tym roku przeszły do drugiej rundy – powiedział Charles Champion, wiceprezes Airbusa ds. inżynierii. — Dużo mówi to o pokoleniu, która nie myśli już schematycznie, ale jest gotowe do współpracy ponad tradycyjnymi podziałami, takimi jak płeć, narodowość czy dyscyplina. Odzwierciedla to dążenie Airbusa do bardziej elastycznej pracy w skali całej firmy. Jestem pewien, że nasi mentorzy i eksperci niecierpliwie czekają, aby zapoznać się ze świeżymi pomysłami studentów w ciągu następnych 100 dni przed kolejną rundą.
Champion dodał: - Wyścig ruszył — życzę wszystkim powodzenia!.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×