22 czerwca 2018

Edukacja » Życie studenckie

Forum Młodej Logistyki już po raz czternasty

Forum Młodej Logistyki już po raz czternastyStudenckie Koło Logistyki Stosowanej działające przy Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej już po raz czternasty organizuje Forum Młodej Logistyki. Jest to największy projekt studencki dedykowany branży TSL. Oprócz Forum Młodej Logistyki odbędą się także Targi Pracy Transportu i Logistyki, znane wcześniej jako Logistyczne Targi Pracy.


Z dziejów koła

Forum Młodej Logistyki

Czternaste Forum Młodej Logistyki odbędzie się 5 i 6 marca 2015 roku w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. FML może poszczycić się mianem największej i najstarszej konferencji, która jest rozpoznawana przez czołowych przedstawicieli firm logistycznych. Jest to wydarzenie cykliczne, organizowane od początku istnienia Koła. W ciągu czternastu lat Forum Młodej Logistyki stało się wyjątkowym wydarzeniem tego typu w branży, uzyskując status najpopularniejszej studenckiej konferencji. Z roku na rok przybywa coraz więcej uczestników, zarówno ekspertów z branży logistycznej, jak i studentów z logistycznych kół naukowych z całej Polski.
Studia w praktyce
W tym roku członkowie kół naukowych będą mieli okazję wykorzystać wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach w praktyce. Podczas pierwszego dnia konferencji studenci zmierzą się ze sobą w konkursie – rozwiążą zadania przygotowane przez Partnerów. Tematy konkursowe poruszają aktualnie istotne zagadnienia logistyczne, które towarzyszą na co dzień pracownikom firm z branży TSL. Rozwiązania konkursowe niejednokrotnie intrygują i zaskakują świeżym spojrzeniem na dany problem. Natomiast następnego dnia odbędą się panele dyskusyjne – okazja do wymiany doświadczeń. Zaproszeni eksperci podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i poruszą ciekawe zagadnienia związane z branżą logistyczną. Bardzo często nauka w takiej formie okazuje się dla studentów bezcenna, ponieważ pochodzi bezpośrednio od praktyków zawodu.
Warto zobaczyć
W poprzednich latach Forum Młodej Logistyki oraz Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tylko w zeszłym roku obydwa wydarzenia zgromadziły ponad 1600 studentów z grupy docelowej. Forum Młodej Logistyki na stałe wpisało się już w kanon imprez logistycznych, a każda jego edycja ma coraz większy zasięg. W tym roku z pewnością nie będzie inaczej. Organizatorzy – czyli Studenckie Koło Logistyki Stosowanej – przygotowują się cały rok, aby każda odsłona Forum została zapamiętana jako profesjonalna impreza na najwyższym poziomie.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×