22 czerwca 2018

Edukacja » Życie studenckie

Na staż do Optimy

Na staż do Optimy5 marca 2015 r. w gmachu Politechniki Warszawskiej odbyły się Targi Pracy Transportu i Logistyki, w których udział wzięła Optima Logistics Group i inne firmy transportowe. Targi skierowane były do studentów i absolwentów kierunków związanych z transportem i logistyką oraz do wszystkich innych osób zainteresowanych pracą w tej branży.
Targi Pracy odbyły się po raz piąty i były połączone z XIV edycją Forum Młodej Logistyki – największą konferencją angażującą studentów z całej Polski oraz wpływowych przedstawicieli firm branży TSL. Młodzi ludzie uczestniczący w tym spotkaniu mieli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami firm, w których w przyszłości chcieliby pracować lub odbyć praktyki zawodowe.


Praca dla młodych w branży TSL i konferencja studentów

Stoisko Optimy cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony studentów i absolwentów. Do dyspozycji odwiedzających był zespół trzech osób, który rozmawiał z potencjalnymi pracownikami oraz przybliżał im za-sady współpracy i specyfikę pracy w firmie spedycyjnej.
Optima ma szeroką ofertę płatnych praktyk i staży w następujących działach: spedycja międzynarodowa i krajowa, administracja, windykacja, księgowość, marketing, IT oraz w dziale personalnym. Najzdolniejsi stażyści mają możliwość zatrudnienia w Optimie.
Największym zainteresowaniem wśród studentów cieszyła się oferta praktyk i staży w dziale spedycji międzynarodowej i krajowej. Absolwenci Politechniki Warszawskiej aplikowali natomiast na stanowisko młodszego spedytora międzynarodowego.


Podczas targów 4 osoby wygrały gwarantowany staż w Optimie w dziale spedycji. Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące spółki i zostać wylosowanym przez pracownika działu personalnego. Konkurs cieszył się dużą popularnością i entuzjazmem, wzięło w nim udział ponad 150 osób.
Obecność na branżowych imprezach jest korzystna dla obydwu stron. Firmy pozyskują młodych, zaangażowanych pracowników, a studenci mają okazję podjąć wiele ciekawych rozmów nt. pracy i rekrutacji oraz zdobyć doświadczenie zawodowe w cenionych firmach działających w branży TSL.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×