21 kwietnia 2018

Edukacja » Życie studenckie

500 osób, nowe biuro i kolejne miejsca pracy

500 osób, nowe biuro i kolejne miejsca pracyLuxoft stawia na Wrocław
Luxoft, jeden z czołowych globalnych dostawców usług ITO (IT Outsourcing), otworzył we wrocławskim kompleksie Green Day nowe, większe biuro. Wejście do nowej przestrzeni to wynik dynamicznego rozwoju firmy we Wrocławiu - Luxoft osiągnął właśnie liczbę 500 zatrudnionych pracowników na Dolnym Śląsku.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy do wrocławskiego zespołu dołączyło aż 200 informatyków. Jak deklaruje firma, w 2016 r. może on powiększyć się o kolejnych kilkuset specjalistów.


Luxoft Poland otwiera drugie centrum IT we Wrocławiu

Luxoft, notowany na nowojorskiej giełdzie, jest obecny we Wrocławiu już od ponad 3 lat. Informatycy zatrudnieni na Dolnym Śląsku współpracują z klientami z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie IT dla bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych czy też systemów wymiany danych. Są ważną częścią globalnego zespołu firmy, liczącego 10 000 osób.
- Ostatnie kilka miesięcy to okres bardzo intensywnego rozwoju Luxoft we Wrocławiu. Jeszcze w lipcu zatrudnialiśmy 300 specjalistów, dziś jest nas pół tysiąca i stale rośniemy. Na Dolny Śląsk trafiają coraz bardziej zaawansowane zadania. Nasze projekty realizowane są na globalną skalę i mają wpływ na działalność oddziałów klientów na kilku kontynentach. Wrocław każdego dnia udowadnia, że warto tu inwestować w projekty technologiczne – mówi Bartosz Strożek, regionalny dyrektor Luxoft we Wrocławiu.

Kolejne biuro we Wrocławiu
Stały rozwój oddziału sprawił, że firma zdecydowała się na powiększenie trzeciego biura, mieszczącego się w budynku Green Day (ul. Szczytnicka). Luxoft zajmie w nim 645 mkw. powierzchni, która pomieści 102 nowe stanowiska pracy. Firma wprowadziła się do kompleksu w lipcu, zajmowała w nim początkowo 210 mkw.. Nowoczesne biuro jest wyposażone m.in. w pokoje do relaksu z wygodnymi pufami, boksy do pracy zespołowej, dwie kuchnie i pomieszczenie dla matek z dzieckiem. W standardzie każdy pracownik będzie miał do dyspozycji m.in. biurka o regulowanej wysokości. Budynek zlokalizowany jest w sercu miasta, w sąsiedztwie uczelni wyższych.
Firma działa także w siedzibach w budynkach Heritage Gates oraz Silver Tower Center . W tym ostatnim kompleksie, gdzie Luxoft zajmuje trzy poziomy, już w listopadzie br. będzie odbierać kolejne, dodatkowe piętro.
Na zatrudnienie we wrocławskich centrach Luxoft mogą liczyć informatycy z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym m.in. programiści Java, ale także kierownicy projektów i doświadczeni menedżerowie. Firma rekrutuje także analityków biznesowych, inżynierów wsparcia technicznego czy specjalistów QA.
Luxoft wybrał Wrocław jako miejsce do rozwoju m.in. dzięki jego potencjałowi inwestycyjnemu i dostępowi do zdolnych kadr. Miasto stale potwierdza swoją mocną pozycję na globalnej mapie sektora IT, z sukcesem sprawdzając kolejne prestiżowe marki – nie tylko z branży informatycznej.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×