Czwartek, 25 maja 2017     Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Wizyta litewskich studentów w W- MOSG

Wizyta litewskich studentów w W- MOSGNa początku stycznia w placówce Straży Granicznej w Bezledach przebywało 3 słuchaczy Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej Republiki Litwy w Medininkai.
Była to kolejna wizyta w ramach realizowanego wspólnie ze stroną litewską programu Erasmus+( projekt nr 2014-1-LT01-KA102-000258 „Rozwój kompetencji studentów Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej w aspekcie kontroli granicznej w jednostkach państw członkowskich Strefy Schengen”).
W trakcie dwutygodniowej praktyki na polsko - rosyjskiej granicy uczestnicy programu mieli okazję poznać zarówno praktyczne, jak i teoretyczne aspekty kontroli ruchu granicznego i ochrony granicy państwowej. 


Bilans minionego roku na granicy z Rosją

Oprócz pogłębiania wiedzy w typowo granicznych aspektach słuchacze szkoły w Medininkai, mieli możliwość poznania historii Warmii i Mazur, m.in. zwiedzili zamek w Lidzbarku Warmińskim i Kętrzynie, a także Wilczy Szaniec w Gierłoży.


Po raz pierwszy w trakcie praktyki do W-MOSG przybyło 2 przedstawicieli Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej Republiki Litwy w Medininkai: koordynator projektu oraz wykładowca.


Celem wizyty było monitorowanie słuchaczy, a także wymiana, wspólnie z przedstawicielami W-MOSG, praktycznych doświadczeń związanych z realizacją projektu oraz omówienie kierunków dalszej współpracy.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?