18 sierpnia 2017

Edukacja » Życie studenckie

Wizyta litewskich studentów w W- MOSG

Wizyta litewskich studentów w W- MOSGNa początku stycznia w placówce Straży Granicznej w Bezledach przebywało 3 słuchaczy Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej Republiki Litwy w Medininkai.
Była to kolejna wizyta w ramach realizowanego wspólnie ze stroną litewską programu Erasmus+( projekt nr 2014-1-LT01-KA102-000258 „Rozwój kompetencji studentów Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej w aspekcie kontroli granicznej w jednostkach państw członkowskich Strefy Schengen”).
W trakcie dwutygodniowej praktyki na polsko - rosyjskiej granicy uczestnicy programu mieli okazję poznać zarówno praktyczne, jak i teoretyczne aspekty kontroli ruchu granicznego i ochrony granicy państwowej. 


Bilans minionego roku na granicy z Rosją

Oprócz pogłębiania wiedzy w typowo granicznych aspektach słuchacze szkoły w Medininkai, mieli możliwość poznania historii Warmii i Mazur, m.in. zwiedzili zamek w Lidzbarku Warmińskim i Kętrzynie, a także Wilczy Szaniec w Gierłoży.


Po raz pierwszy w trakcie praktyki do W-MOSG przybyło 2 przedstawicieli Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej Republiki Litwy w Medininkai: koordynator projektu oraz wykładowca.


Celem wizyty było monitorowanie słuchaczy, a także wymiana, wspólnie z przedstawicielami W-MOSG, praktycznych doświadczeń związanych z realizacją projektu oraz omówienie kierunków dalszej współpracy.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×