18 lipca 2019

Cło i Finanse » Cło i Finanse

Dziesiątki tysięcy podrobionych towarów w Wólce Kosowskiej

Dziesiątki tysięcy podrobionych towarów w Wólce Kosowskiej

Funkcjonariusze KAS i Policji zabezpieczyli blisko 45 000 sztuk podróbek. Jest to efekt kontroli prowadzonych na bazarze w Wólce Kosowskiej. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to około 3,5 mln zł.


Towar oznaczony fałszywymi znakami towarowymi znanych firm nie trafi już do obrotu. Zabezpieczone zostały odzież, kosmetyki i zabawki. Te ostatnie, nie posiadały znaku CE, który gwarantuje, że produkt jest bezpieczny. Znak CE umieszczony na wyrobie, jest deklaracją producenta, że oznakowany wyrób został wytworzony zgodnie z ustalonymi dla niego wymaganiami, został zbadany i spełnia unijne wymogi dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Oznakowanie CE dotyczy niektórych grup wyrobów, w przypadku zabawek jest obowiązkowy.


Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymując podrobione towary, chronią nie tylko własność intelektualną producenta, ale przede wszystkim zdrowie konsumentów. Wiele z tych towarów produkowanych jest bez żadnej kontroli i nadzoru. Niejednokrotnie nie spełniają również norm bezpieczeństwa i mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia użytkownika. Najczęściej podrabiane są artykuły odzieżowe, obuwie, kosmetyki, zabawki oraz produkty lecznicze, dlatego nasze działania będą kontynuowane – powiedział Robert Antoszkiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.


Sprzedający świadomie handlowali podróbkami. Osoby zamieszane w ujawniony proceder, usłyszą zarzuty z tytułu art. 305 ustawy Prawo własności przemysłowej. Grozi im za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

jagr./KASPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×