17 października 2019

Cło i Finanse » Cło i Finanse

Faktura czarno na białym

Faktura czarno na białym
Duża liczba faktur oraz paragonów, wystawianych w różnych krajach i w różnych językach,  z różnymi stawkami VAT, to tylko niektóre wyzwania fiskalne jakie stoją przez zarządcami flot operujących w Europie. Aby ułatwić prowadzenie i kontrolę rozliczeń księgowych, międzynarodowe firmy transportowe coraz częściej sięgają po karty flotowe, które integrują wszystkie płatności na jednej fakturze. Dlatego tak istotne jest, by otrzymywana faktura była przejrzysta i łatwa w interpretacji.

Kluczem do przejrzystego rozliczania faktur jest pełne zrozumienie prezentowanych na nich pozycji kosztowych i dokładność opisu czego konkretnie dany koszt dotyczy. Ważne, by faktury miały stałą ujednoliconą formę oraz zawierały komplet informacji, które umożliwią weryfikację danej operacji gospodarczej i jednoznaczne wskazanie rodzaju kosztu, co ma decydujące znaczenie przy dalszych rozliczeniach z fiskusem.

Faktura bez gwiazdek

W przypadku kart euroShell na fakturze może znaleźć się wiele pozycji – od tankowania, przez płatność za myjnie czy zakupy na stacjach, po opłaty za serwisy drogowe jak np. przejazdy autostradami lub przez tunele i mosty w całej Europie. Po wdrożeniu nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart euroShell ulepszono układ faktur oraz ujednolicono format faktur krajowych i międzynarodowych wystawianych w tym samym czasie i w jednej walucie.
Faktura euroShell w czytelny sposób prezentuje podział kosztów na wydatki paliwowe i pozapaliwowe w danym okresie rozliczeniowym, a także zawiera informacje o metodzie płatności i naliczonej stawce VAT oraz o miejscu, dacie i godzinie dokonania danej transakcji. Ponadto wszystkie opłaty drogowe są rozliczane na jednej fakturze zbiorczej, a informacje w niej przedstawione są czytelne i łatwe w odczytaniu.

Fakturowanie elektroniczne – pełna kontrola bez opłat
Dodatkowo klienci euroShell mogą korzystać z bezpłatnej usługi e-faktury, dzięki której mogą pobierać faktury w dogodnym dla siebie momencie, a także śledzić historię rozliczeń online. Z sytemu można pobrać podsumowanie dokumentów, w którym wyszczególnione są wszystkie faktury. Obok daty, numeru faktury oraz terminu płatności znajdują się dane sprzedawcy, sposób wystawienia dokumentu oraz kwota do zapłaty. Widoczne jest również saldo konta na dzień wystawienia dokumentu.

Szybki zwrot VAT
Podatki stanowią obecnie dużą część ceny paliwa. Shell umożliwia szybki i przejrzysty sposób odzyskania zwrotu podatku VAT oraz akcyzy od paliwa zakupionego przy użyciu kart paliwowych euroShell w 27 krajach Europy. Zwrot VAT odbywa się już w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury,  co zapewnia szybszy przepływ środków i lepsze planowanie przepływu gotówki. euroShell dostarcza przejrzyste rozliczenia karty flotowej, które pozwalają nie tylko lepsze zarządzanie kartami, ale także realnie usprawniają procesy związane z rozliczeniami wszystkich ponoszonych  w trasie wydatków.

Za pośrednictwem karty flotowej euroShell kierowcy mogą bezpiecznie regulować kluczowe wydatki związane z transportem na ponad 900 strategicznie zlokalizowanych stacjach paliwowych w Polsce,  a w całej Europie karta euroShell gwarantuje bezgotówkowe transakcje w 22 000 punktach aż w 35 krajach.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×