17 czerwca 2019

Cło i Finanse » Cło i Finanse

Rusak Business Services: nowy punkt na trasie tranzytowej Berlin-Mińsk

Rusak Business Services: nowy punkt na trasie tranzytowej Berlin-Mińsk

Nowy oddział Agencji zlokalizowany jest w Słomczynie pod Grójcem w nowoczesnym Centrum Logistycznym, gdzie swoją siedzibę posiada również Urząd Celny, który jako jeden z nielicznych w naszym kraju, obsługuje swoich petentów od godziny 7:30 aż do 21:00.


Nowopowstała filia oferuje kompleksowy outsourcing obsługi celnej, zapewnia swoim klientom pomoc prawną oraz przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi. Umożliwia skorzystanie m.in. z procedur tranzytowych, zabezpieczeń w procedurze dopuszczenia do obrotu, jak również zabezpiecza płatność długu celnego.

Istotny punkt na trasie Berlin-Mińsk

Grójec jest bardzo istotnym punktem komunikacyjnym dla transportu drogowego towarów, pomiędzy wschodem a zachodem Europy. To właśnie tam krzyżują się drogi E77 (S7) stanowiąca zachodnią obwodnicę miasta oraz droga krajowa nr 50 stanowiąca część tranzytowej obwodnicy Warszawy, tutaj również mają swój początek drogi wojewódzkie – 722 do Piaseczna i 728 do Jędrzejowa.


Jabłka i nie tylko

Powiat grójecki to również wyjątkowe miejsce pod względem produkcyjno-handlowym, swoją placówkę ma tam m.in. Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS). Okolice Grójca są najważniejszym polskim regionem uprawy i przetwórstwa jabłek. Obecnie w tym regionie, uprawia się intensywne sady karłowe, które dostarczają ok. 40% krajowej produkcji jabłek, a intensywność upraw w niektórych gminach sięga nawet 70%. W Grójcu i okolicach znajdują się duże firmy dystrybuujące środki ochrony roślin i  firmy przetwórcze. W regionie zlokalizowane są również fabryki i siedziby międzynarodowych koncernów takich jak Faurecia Automotive Polska S.A., Peter Renz Ltd. czy Ferrero.


Wiodący broker celny

Rusak Business Services to jeden z liderów wśród polskich brokerów celnych. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami. Działania Agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Customs Compliance, czyli zapewnieniu zgodności z regulacjami celnymi.


Rusak Business Services posiada ponad 20 oddziałów na terenie całego kraju. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO oraz certyfikat WSK (Wewnętrzny System Kontroli).


Źródło: https://rusak.pl/Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×